Новини з 1996 року

Погано годував очільника Полтавщини? За що губернатор Головко відчитав мера Кременчука Малецького?

Олександр Курилов 14 травня 2018 09:56 1024 0

Кременчуцькі комунальники надалі кинуть усі сили, аби хоч якось зрівнятися з Полтавою в ремонті шляхів та вулиць. І це – не стільки бажання міського голови Віталія Малецького як вимога голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка.

Пан Головко побував у нашому місті минулого тижня, взяв участь у черговому й безрезультатному кременчуцькому бізнес-форумі, безкоштовно пообідав разом з мером у ресторані за рахунок місцевих платників податків й у підсумку – відчитав мера Малецького, що так справи не робляться.

Про те, що тепер усі сили кинуть на ремонт доріг, Віталій Малецький розповів міським ЗМІ.

«Ми говорили з головою обласної адміністрації на цю тему. У бюджеті Кременчука закладено на ремонт доріг 40 мільйонів гривень. У Полтаві – 160 мільйонів. Тож ми вирішили взяти додатково кредит, аби створити на комунальному підприємстві ШРБУ другу ланку з ремонту доріг і купити обладнання. Мова про відкриття  кредитної лінії на 15 мільйонів гривень», - зазначив очільник нашого міста.

Слід додати, що відповідне рішення про відкриття такої кредитної лінії було оперативно затверджено на останньому засіданні міськвиконкому минулої п’ятниці. Кошти візьмуть у приватного підприємства, пов’язаного з нашими депутатами міськради, під 25 відсотків річних.

Чому все робиться без конкурсу, а кредит не беруть у державних банках, зокрема в Ощадбанку чи Приватбанку, але в приватних депутатів, міський голова пояснив.

За словами Віталія Малецького, можливо, відсоткова ставка в державних фінансових установах і справді менша, але там є комісії.

Якщо ж перекласти ці слова на нормальну для розуміння мову, то все звучить так: конкурсу на отримання кредиту мер не проводив, бо є депутатські групи в міськраді, яким теж потрібен заробіток, і 25 відсотків річних у цьому випадку – це дуже добре.

Однак якщо такий заробіток для депутатів нашої міськради є справою гарною, то результат для всього міста від таких схем – не дуже добрий.

Не дуже добрий, бо з таким кредитуванням під скажені відсотки  вийде, що ремонт доріг у Кременчуці буде рекордним за вартістю. У підсумку – там, де потрібно відремонтувати два кілометри дороги, зважаючи на дорожнечу, відремонтують лише півтора.

Втім якби губернатор Головко нічого з цього приводу не сказав нашому меру, то взагалі б нічого не було. А так – і хоч якийсь ремонт буде, і депутатський заробіток теж.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись