Новини з 1996 року

Подорож за неприємним запахом, або Як мер Малецький реагує на погрози активістів перекрити рух. Репортаж

Андрій Рубан 20 липня 2016 08:00 924 0

Як відомо, у Кременчуці, зокрема на Молодіжному, а останнім часом і в інших мікрорайонах міста  гуляє неприємний запах, частіше у вечірній час.

І скільки кременчужани не скаржилися за останні кілька місяців, результат той самий. Майже щовечора, особливо у спекотні дні, сморід стоїть неймовірний.

Натомість у Кременчуці у соціальній мережі ВКонтакті з’явилася ініціативна група, яка почала погрожувати, що якщо влада не розбереться негайно з цією проблемою, ініціативна група виведе на вулиці людей і перекриють рух транспорту від кінцевої зупинки на Молодіжному до промислової зони нафтопереробного заводу, ТЕЦ та заводу технічного вуглецю. Тож під приводом, аби у місті не виник конфлікт, адже на цих підприємствах працює чимало кременчужан, які можуть не потрапити на роботу у разі перекриття руху, мер міста Віталій Малецький поїхав з інспекцією на зазначені підприємства.

19 липня, вранці, мер Кременчука повідомив керівникам підприємств, що цього ж дня він разом із екологами, представниками громади, депутатського корпусу та ЗМІ приїдуть винюхувати запах, який кошмарить кременчужан.


Тож зібралися ми всі о 15-00 на прохідній НПЗ, сіли в автобус і поїхали на екскурсію територією заводу. А вона, як виявляється, зовсім не мала - аж понад 15 квадратних кілометрів.

На таку екскурсію зібралося чимало депутатів міської ради, заступники міського голови, екологи та кілька активістів, які, власне, і погрожували вивести людей на вулицю. І тут уже виникає питання: з якого дива мер міста злякався кількох активістів і одразу відрегував на погрози активних дій. Адже, як відомо, що коли навіть виходило більше ста людей з проблемою на Першому Занасипу, до них ніхто не вийшов. А тут за кількома постами в Інтернеті цілу делегацію зібрали. Та питання навіть не до активістів, а до самого керманича міста.
Мандрували ми промисловою зоною нафтопереробного заводу понад 1,5 години у пошуках знайомого неприємного запаху. Серед резервуарів та естакад трубопробоводів можна було помітити працюючих людей. Це підтверджувало той факт, що на даний момент підприємство працювало у штатному режимі.

 

Цікавою була розповідь заступника директора заводу, який цього дня був нашим гідом, адже свою розповідь він присвятив якраз 50-річчю заводу.

Таки в одному місці активістка внюхала знайомий запах, але насправді він був дуже слабкої концентрації, тому навряд чи міг би дістатися Молодіжного, а тим паче інших районів міста. Кінцева зупинка була лабораторія, де нам показали, що проводяться всі необхідні аналізи і навіть дали понюхати справжню нафту.

Як не намагалися знайти все ж таки запаха-ворога, на НПЗ його не виявили. Наступним об’єктом стало інше стратегічно важливе підприємство – ТЕЦ, якому у 2015 року так само виповнилося 50 років. Тут ми побачили і піч, де температура понад 500 градусів, щоправда, дивитися на полум’я можна було лише через затемнене скло, тому що дуже яскраве. ТЕЦ вражає могутністю своїх високих споруд, але запаху, який заважає кременчужанам, не знайшли і на цьому підприємстві. Тож вирушили делегацією на завод технічного вуглецю. Ця територія значно відрізняється від інших підприємств, так як усе навколо чорне та брудне. Потрапивши на територію, майже всі присутні одностайно впізнали запах, який дуже схожий на той, який смердить у місті.

І тут активісти впевнено сказали, що це таки той запах. Походили ми і по цьому підприємству, і, варто зазначити, що, дійсно, на ньому запах відчувався найбільше, але вже на виїзді на прохідній його не було чути. Тож чи міг він дістатися до міста - також питання риторичне. 

Активістки Тетяна та Ганна


Ось так близько трьох годин промисловою зоною проїздили, а, напевно, винуватця неприємних запахів так і не виявили. Натомість мер міста не упустив свого шансу показати, хто в домі господар, і кожному з керівників підприємств у наказовому тоні повідомив, щоб ті підготували звіти і прийшли на найближчу сесію. Можливо, таки мер проявив і турботу про кременчужан, але насправді ця акція була більше схожа на такий собі непрямий тиск на великі підприємства, зокрема, ті, з якими у нинішньої влади склалися не зовсім дружні стосунки. Як відомо, НПЗ належить групі Коломойського, а ТЕЦ відноситься до Полтаваобленерго, яке також пов'язують з Коломойським.

 

Але як би там не було, історія з неприємним запахом матиме продовження.
Наприкінці подорожі активісти таки погодилися не перекривати рух транспорту, оскільки влада почула кременчужан і проявила турботу. Пізніше стало відомо, що 20 липня кременчужани таки перекрили рух транспорту о 06-00.

 

Теги: 2792

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 287 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 396 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 523 0