Новини з 1996 року

Подарунок під ялинку. Тарифи на холодну воду та водовідведення планують підвищити на 25%

Валерія Макряшина 21 травня 2019 14:45 1562 0

Традиційні чинники для підвищення, вже знайомі та звичні виправдання комунальників і чиновників, чому ж така погана в Кременчуці вода при таких шалених тарифах на неї? Зважаючи на те, скільки коштує для кременчужан кубометр холодної води та скільки вона коштуватиме вже в наступному році,  тече вона начебто з золотої криниці. 

Сьогодні, 21 травня, як завжди, в напівпорожній актовій залі комунального підприємства "Кременчукводоканал" відбулося чергове відкрите обговорення (відкрите слухання) щодо чергового бажання підприємства підвищити тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення для громадян на 2020 рік. 

За словами директора КП "Кременчукводоканал" Віктора Солодяшкіна, вони мають лише наміри підвищити тарифи на наступний рік, інакше отримають штрафи.

Втім, як показує практика, підвищення тарифів таки буде - це лише питання часу. 

Як зазначила представник підприємства, основними чинниками підвищення у 2020 році тарифів на послуги централізованої подачі холодної води та водовідведення є збільшення заробітної плати працівників підприємства, витрати по єдиному внеску, витрати на оплату електричної енергії, збільшення виплат податків, збільшення витрат на хімреагенти та витрати на обслуговування того самого кредиту, який підприємство гаситиме аж до 2028 року. 

 

 

Тож для того, щоб жителям Кременчука не було так солодко в наступному році, під "ялинкою" їх чекатиме новий тариф. На централізоване водопостачання він становитиме 11,52 грн за 1 куб. м (з податком на додану вартість), на централізоване водовідведення – 11,92 грн за 1 куб. м (з ПДВ). 

Тариф на послугу з централізованого постачання холодної води з використанням внутрішньобудинкових лічильників – 12,12 грн за 1 куб. м (з ПДВ); тариф на послугу з централізованого водовідведення – 12,67 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Порівняно з тарифами, які діють у Кременчуці зараз, м'яким це підвищення точно не назвеш – тарифи підвищаться на чверть. 

 

 

На обурення депутатки міськради Оксани Піддубної, що тарифи хочуть зробити такими, які боляче вдарять по гаманцю кременчужан, і що їх потрібно розраховувати згідно з діючими тарифами, Віктор Солодяшкін стверджував своє: "Це лише наміри". За його словами, всі водоканали повинні подати до НКРЕП розрахунки по тарифах на 2020 рік і вони зробили все, що мали зробити, а тариф такий високий, бо витрат багато. 

До речі, про витрати. Депутатка Оксана Піддубна принесла забруднений невідомо чим фільтр для води, якому лише 5 днів, та запитала присутніх, зокрема заступника мера – Валерія Декусара, що це за хімреагенти такі дивні. На це заступник мера заявив, що у всьому винна річка Дніпро, яка є первинним джерелом води для обслуговування громадян і стан якої бажає кращого. 

Це не є великим сюрпризом ні для журналістів, ні для громадян – сам заступник мера Декусар, який колись пив воду прямісінько з Дніпра, наразі ж відмовляє собі в такому "задоволенні". З кожним роком ситуація ускладнюється – Дніпро смердить і цвіте, масово гине риба.

Остання ж перед тим, як відчайдушно викинутися на берег, цікавиться, де ж нардеп Юрій Шаповалов, який обіцяв колись сприяти очищенню Дніпра, який обіцяв колись вирішити нарешті проблеми забруднення річки? Немає. Ось і нормальної річки в Кременчуці також немає – платимо за воду за шаленими тарифами та плаваємо в піску, на тому й усе. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 136 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 296 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 648 0