Новини з 1996 року

Подарунок під ялинку: 31 грудня рецидивіст з Полтавщини отримав довічне ув’язнення

Артем Кузьменко 12 січня 2021 15:10 359 0

31 грудня, останнього дня 2020 року, в Хорольському районному суді Полтавської області розглянули кримінальне провадження. Розгляд відбувся за участю головуючої судді Наталії Миркушіної, її колеги Володимира Старокожка, чотирьох прокурорів, трьох присяжних, сторони потерпілих та обвинуваченого.

Останній – мешканець Гадяцького району, чоловік 1983 року народження. У нього неповна середня освіта, він ніде не працює, розлучений і має на утриманні непрацездатну матір.

Чоловік – справжній рецидивіст, оскільки в нього ще до цього було дев’ять судимостей. До того ж шість із них (деякі є не знятими та не погашеними) вчинені з корисливих мотивів щодо осіб пенсійного віку.

Цього разу йому інкримінують ч. 2 п. 6 ст. 115 КК України (умисне вбивство з корисливих мотивів) і ч. 3 ст. 187 КК України (розбій, поєднаний з проникненням у приміщення).


Обставини справи:

Сама подія сталася 11 липня 2019 року. Фігурант справи в стані алкогольного сп’яніння ввірвався на територію домогосподарства жінки похилого віку й напав на неї. В електронній версії розгляду написали, що він «завдав численних ударів руками та ногами», але кількість не уточнили. Натомість на сайті Хорольського райсуду вказали, що їх було щонайменше 62.

Після цього чоловік стискав шию потерпілої.

 

«Причиною смерті ОСОБА_3 стала поєднана травма голови, шиї, тулуба та кінцівок з розвитком травматичного шоку».

 

Коли злочинець пересвідчився в смерті своєї жертви, він почав обкрадати будинок. Щоб йому було куди складати награбоване, він підготував два алюмінієві бідони, виливши з них воду.

Сам напад стався приблизно о 16:00, а о 18:30 вбивцю побачив чоловік, який приїхав відвідати хвору матір, тобто син загиблої.

Підсудний почав тікати та ховатися в заростях, прилеглих до тильного боку двору жінки. Її син у цей час встиг викликати поліцію, яка й затримала злодія.


Версія обвинуваченого:

Серійний грабіжник, а тепер ще й убивця, не визнав своєї вини. Чоловік розповів, як 11 квітня 2019 року звільнився з місця позбавлення волі та з того часу жив зі своєю матір’ю, допомагав їй по господарству, доглядав худобу, чим заробляв собі на життя.

У день вбивства чоловік вдома доглядав за коровами. О 14:00 він викликав таксі до Гадяча, де робив купу всіляких справ. Закінчивши з ними, поспішив на зупинку громадського транспорту, щоб поїхати додому.

Він туди йшов і о 18:30 його кілька разів покликали. Підсудний не одразу не зрозумів, що кличуть саме його, оскільки це робили працівники поліції з подвір’я будинку, розташованого на іншій вулиці.

Чоловік підійшов до них і на їхню вимогу дав їм свій паспорт та ідентифікаційний номер, які він брав для оформлення банківських карток. Потім правоохоронці запропонували йому поїхати у відділ поліції, щоб зустрітися з потерпілою, яка в цей час була в лікарні й мала б також згодом під’їхати у відділ.

О 19:07 начальник Гадяцького відділу поліції повідомив, що чоловіка затримують за вбивство.

Звісно ж, після нанесення численних тілесних ушкоджень руками на них мають залишитися якісь подряпини. Тож і тут у підсудного була відмовка – вавки на пальцях рук були через те, що він порався по господарству у себе вдома.

 

«Після затримання його в Гадяцькому відділі поліції до нього було застосоване фізичне насильство: удари по обличчю та електричний струм. Кров потрапила на його футболку з розбитого носа та губи. Обвинувачений ОСОБА_2 показав суду присяжних, що після затримання поліцейські відмовили йому в наданні захисника та повідомленні рідних про його затримання».

 

Наостанок чоловік нагадав, що не визнає себе винним. Він нікого не вбивав, бо просто проходив поряд із господарством потерпілої.

Але всі докази свідчать саме про причетність мешканця Гадяцького району до вчинення злочину: численні судові експертизи (і та, яка показала, що краплі крові на одязі злочинця належать загиблій), записи з відеокамер, протоколи оглядів, рапорти правоохоронців та свідчення свідків.


Суд присяжних:

Суд присяжних зробив свої висновки. Троє представників громади вважають, що в ході нападу на немічну пенсіонерку рецидивіст завдав не менше 60 ударів і принаймні двічі душив її, щоб довести вбивство до кінця.

Більшість свідчень обвинуваченого присяжні піддали сумніву, оскільки багато речей злочинець казав, щоб уникнути кримінальної відповідальності.

Обставин, що хоч якось пом’якшили б покарання чоловікові, не встановили. Обтяжуючі: вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння та відносно особи похилого віку; рецидив.

 

«Суд присяжних зазначає, що ОСОБА_2, будучи молодою, фізично здоровою, працездатною людиною, не вважаючи життя людини найвищою цінністю, безжально, шляхом нанесення численних ударів та душіння, з корисливих мотивів холоднокровно вбив особу похилого віку ОСОБА_3, яка не створювала для нього ніякої небезпеки, не чинила щодо нього протиправних дій та активного опору. Вбиваючи потерпілу, обвинувачений ОСОБА_2 діяв зухвало, нехтуючи загальнолюдськими цінностями, поставив життя престарілої потерпілої нижче від своїх бажань, а після вбивства ще й намагався заволодіти майном потерпілої».

 

У суді вирішили, що мешканець Гадяцького району є особливо небезпечним для суспільства, тому лише довічне позбавлення волі може вберегти громадян від нього.


Вирок:

Десята, ювілейна, судимість для рецидивіста стала останньою. Вирок суду – довічне позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Цивільний позов сторона потерпілих не заявляла. Проте засуджений має віддати 35 083,77 гривні на користь держави за проведення експертиз.

Вирок суду набирає законної сили через 30 днів, якщо не буде оскаржений стороною захисту чи обвинувачення до Полтавського апеляційного суду.

Повна версія електронного розгляду – за посиланням.

 

Читайте також: Кременчужанин, який живцем спалив свою дружину, отримав довічне ув’язнення

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1398 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2390 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3015 0