Новини з 1996 року

Побороти правоохоронну мафію й злочинців в прокуратурі. У Кременчуці – акція громадських активістів

Олександр Курилов 04 січня 2018 17:01 589 0

Від поліції Кременчука й прокуратури вимагають конкретних дій та ефективних розслідувань. Причина вимог – сьогодні міський відділ поліції став кладовищем нерозслідуваних кримінальних справ.

Ще в цьому ряду – кременчуцька місцева прокуратура, яка надзвичайно успішно допомагає розвивати в нашому місті важку злочинність.

Це акція громадських активістів Кременчука сьогодні, які на запрошення керівника громадської організації «Право на захист» Ніни Дашко прийшли до міського відділу поліції.

Прийшли, аби сказати, що за чотири роки жодної реформи, які б змінювали щось по суті, у наших правоохоронців не відбулося.

Тож таку зустріч чотири десятки активістів проводили в самому відділі поліції. І говорили начальнику відділу поліції про таке.

Кременчужани не можуть залишитися байдужими й не можуть байдуже дивитися, як убивають правозахисників. Мова про вбивство київського правозахисника Ірини Ноздровської.

Її, яка посадила сина-мажора - родича судді за грати, вбили виключно через бездіяльність правоохоронців.

Така ж сама бездіяльність нині – в нашому міському відділі поліції, що не може не лякати жителів Кременчука.

Бездіяльність ця – у похованих кримінальних справах проти самих правоохоронців, які чотири роки тому саджали в клітку громадських активістів у часи Майдану й за що нікого покарано не було. Про це заявив учасник АТО Станіслав Кшевінський.  

Бездіяльність ця – не тільки в тому, що жодної справи проти кременчуцьких чиновників відкрито не було. Є взагалі інші приклади.

І мова про безпрецедентний випадок, що стався з кременчужанином Богданом Лазоренком, який затримав крадія.

Незважаючи на те, що кременчужанин сам опитував свідків, опитував постраждалих і сам збирав усі свідчення та писав протокол, бо більше нікому, - зловмисника правоохоронці відпустили.

Причина – «брат його працює в поліції» - пояснив мешканець міста.

Слід додати, що такі запитання начальник міської поліції успішно відбив.

В активі поліцейських – три розкриті дуже важкі злочини, в тім числі один з них скоєний працівником Кременчуцької прокуратури.

А щодо іншого – «то брак у роботі буває, бо не вистачає коштів», - зазначив Віталій Ботвина.

Інше, про що говорили, – так це вже про смішне. На сесіях міської ради нашого мера Малецького охороняють одразу сім десятків поліцейських і такого більше в жодній країні на Землі немає.

Однак і тут є пояснення начальника кременчуцької поліції: його підлеглі охороняли не коштовне тіло нашого мера, а правопорядок.

На чому зупинилися в цьому діалозі?

Резолюцію громадські активісти зачитали й про те, що заступник цього ж начальника Ботвини - керівник слідчого відділу хоронить усі справи, розповіли.

А зупинилися ж на тому, що закон має бути один для всіх і з цим кременчуцький поліціянт погодився. Погодився, бо слово «має» ще не означає, що саме так і буде, а не навпаки, як є сьогодні.

Останнє ж – виступ депутата міськради Анни Павленко  та її ключова фраза: час, чотири роки, пройшов, а змін у роботі правоохоронців, за невеликим винятком, – немає жодних.

На цьому і зупинилися.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись