Новини з 1996 року

По цінах на ліки в аптечних кіосках кременчуцьких лікарень вдарять меморандумом. РІШЕННЯ

Олександр Курилов 03 березня 2016 13:50 688 0

Надалі всім пацієнтам наших лікарень, які, дивлячись на ціни в аптечних кіосках кременчуцьких лікарень, запитуватимуть: чому так дорого, вже є відповідь. Людям відповідатимуть: у лікарнях Глобиного, Козельщини, Семенівки… ціни на ліки ще більші, ніж у нас.

Це у міськвиконкомі готують відповідь на петицію кременчужан щодо небаченої дорожнечі ліків в аптечних кіосках.

«Ми провели моніторинг цін на ліки в аптечних кіосках, які є в лікарнях та міських аптеках.

Можу сказати, що такої фундаментальної різниці в цінах на ліки у Кременчуці немає. Інформація, яку оприлюднили у Фейсбуку щодо вражаючої різниці  цін на медикаменти у нашому місті, є недостовірною», - про те, що рішення з цього приводу готується й воно буде винесене на сесію міськради, «Програмі плюс» розповів керівник міського управління охорони здоров’я Максим Середа.

За його словами, рішення таке.

Перш за все, наші чиновники оприлюднять моніторинг цін на ліки, які вони зробили по аптечних закладах. Можливо, таке вони зроблять після 8-го березня.

Друге – чиновниками буде складено перелік 100 найменувань ліків та медичних препаратів, які є найбільш затребуваними в лікарнях. На них уже власники аптечного бізнесу в комунальних лікарнях встановлять граничну націнку у 10 відсотків.

Щодо решти ліків, які продаються в лікарняних закладах, то для них встановлять граничну націнку у 20 відсотків.

«Усе це буде закріплено меморандумом і відповідне рішення з цього приводу виноситься на березневу сесію міськради» - зазначив Максим Середа.

Про що не розповів керівник міського управління охорони здоров’я, так це про націнку на ліки, які продаються у лікарнях Кременчука сьогодні.

Якою вона є – 100 відсотків чи 150%, можна тільки здогадуватися.

Далі вже про саме майбутнє депутатське рішення. Зокрема, як проконтролювати виконання такого меморандуму, що є простим аркушем паперу з текстом, і чи не простіше в цьому випадку організувати комунальні аптеки. В такому випадку й справді всі націнки на ліки не перевищували б загальноприйняті 10 відсотків, як це є нині з продажем соціального хліба?

Інше, що невідомо, так це бажання самих керівників кременчуцької медицини – роздрукувати й покласти перед кожним лікарем списки іноземних ліків та їхні вітчизняні аналоги.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись