Новини з 1996 року

Платіжну дисципліну українців відновлюватимуть за рахунок монетизації субсидій

Марина Баніт 16 червня 2018 11:35 842 0

Зміни до програми субсидіювання стали темою зустрічі міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками Світового банку - йдеться в повідомленні Мінсоцполітики.

Як зазначив Андрій Рева, постанова Кабміну, в якій знайшли відображення ці зміни, посилила адресність допомоги.

“Ця постанова вже два місяці активно обговорюється як суспільством, так і експертним середовищем, - зазначив міністр. – Ми прийняли повністю  нову редакцію положення про субсидії. Попереднє було розроблене  ще  в 1995 році. І всі ці  23 роки лише вносились- нагромаджувалися зміни в це положення. Тепер це - цільовий документ і він відображає  зміни законодавства  за  всі ці роки”.

За словами міністра, сучасне положення  передбачає новий підхід до обчислення доходів громадян, які претендують на субсидії, і це по-перше. А по-друге, при наданні субсидій враховується майновий стан.  Також внесено зміни  розміру соціальних  нормативів споживання газу.

“Соціальні нормативи поступово наближаються до норм фактичного споживання, - каже Андрій Рева. – За останні чотири роки споживання газу скоротилось на 5 мільярдів кубічних метрів за рік. Це дуже велика цифра, яка спростовує твердження, що система субсидій не спонукає людей  до економії”.

Також  змінами передбачено введення норми про обов’язкову плату своєї частки.

П’яти категоріям претендентів на субсидії необхідно буде повторно подавати декларацію з метою верифікації доходів. Востаннє вони це робили в 2015 році.

Спрощено й полегшено нарахування  субсидій для внутрішньопереміщених осіб.   

Загалом, нове положення про субсидії – це комплексний документ, що дозволяє фахівцям вирішити ряд проблем, що накопичились у системі адресної допомоги. Водночас положення є  підготовчим етапом  до початку монетизації субсидій.    Цей процес має розпочатися з 1 січня 2019 року. Хоча механізм  проведення цього процесу ще до кінця не відпрацьований, однак міністр соцполітики вважає, що монетизацію потрібно проводити поступово, в  три  етапи:  перший  почнеться з 1 січня, другий – з 1 травня,  а завершальний третій -  з 1 жовтня 2019 року.

 Також, на думку Андрія Реви, необхідно виокремити сусбсидіантів, які мешкають  у багатоквартирних будинках з централізованим опаленням, аби  гроші їм  перераховувати безготівково,  на картку.

Міністр соціальної політики вважає, що є необхідність відновлювати платіжну дисципліну. І цьому монетизація  може посприяти.

Старший економіст Світового банку  Нітін Умапаті підкреслив про необхідність координації дій щодо підготовки процесу монетизації субсидій і також висловив схвалення нового положення про субсидії.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1561 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1640 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1559 0