Новини з 1996 року

Питання макулатурне. Недоцільну витрату коштів на піар мера Малецького побачила комісія з медицини

Валерія Макряшина 05 грудня 2019 17:40 985 0

Сьогодні, 5 грудня, депутати Кременчуцької міської ради на комісії з питань освіти та медицини забракували проєкт рішення чергової сесії щодо виділення 18 мільйонів гривень комунального підприємства «КТРК», з яких 9 млн пропонується витратити на друк безкоштовної газети накладом 44 примірників, як-то кажуть, "кожному в хату й будьте здорові". 

Відповідну точку зору оприлюднили сьогодні на засіданні депутатської профільної комісії й депутати, і медики та журналісти.  Як пояснили депутати міської ради, вони пропонують інший варіант - витратити ці кошти на медицину та освіту, в яких у нашому місті проблеми й немаленькі. 

Пояснення такі. По-перше, 44 тисячі примірників потрібні виключно для агітації, бо тираж роздержавленого "Вісника Кременчука" не досягав і 5 000 примірників. 

По-друге, видання буде 100% залежним від міськвиконкому, який його фінансує, який його по суті "годує" й написати щось протилежне, ніж хвалебні оди нашим нинішнім чиновникам, на сторінках не вийде. Інше – відкриття нової газети в той час, коли читачі беруть усю інформацію з інтернету, – просто нелогічне вкладення грошей.

Та й взагалі плани мерії вкласти в газету таку неймовірно космічну суму – це знущання над кременчужанами, які наразі позбавлені нормального рентгенапарата, чиї діти позбавлені такого потрібного їм ангіографа, де в тій же дитячій лікарні досі не відкрито офтальмологічне відділення...

За словами учасників засідання, діюча команда влади знищила існуючу систему медицини й закриває медичні відділення в лікарнях. 

Тож вони пропонують на ці кошти зберегти існуючі медичні проєкти, які сьогодні перебувають у повному занепаді, й, зокрема, зберегти програму "Доступні ліки", на яку в наступному 2020 році виділяється лише 2,4 мільйона гривень – це в середньому в 7 разів менше, ніж на фінансування телекомпанії, яка ці проблеми навіть не висвітлює, бо не можна. 

Тим більше, що в Кременчуці сьогодні програма доступних ліків уже не працює – недофінансували, грошей не вистачило, така ж історія з проєктом лікування серцевих захворювань.

 

Читайте також: Макулатурний "бабах". Кременчуцькі активісти проти газетного рупора мера Малецького

 

Натомість КТРК дають на газету 9,3 млн грн.

Також варто зазначити, що, за підрахунками активістів, сума укладених договорів пологового будинку міста Кременчука за рік склала лише 16 млн грн, і сюди входять не тільки компослуги, а й ремонти. А на КТРК хочуть дати 18 млн – це більше, ніж на всіх породіль та немовлят у нашому місті.

Коли мова зайшла про дитячу лікарню Кременчука, то виявилося, що не вистачає там не тільки ангіографа, а й обладнання для хірургії. Не вистачає десь плюс-мінус 24 млн гривень, які прописані в програмі, втім фінанси в бюджеті співають романси. 

Співають романси також на міській станції переливання крові, яка наразі переживає дуже нелегкі часи - унікальне відділення крові, що працювало на базі пологового будинку, припинило своє існування і на відновлення потрібні гроші. 

Про це сьогодні розповів завідувач відділення трансфузіології Кременчуцького пологового будинку Ростислав Зауральський. 

 

Читайте також: Кременчуцький нарцисизм. Подякуємо меру Малецькому за вчасно розчищений сніг у новій газеті

 

Він також додав, що між політикою і медициною треба обирати медицину, "хоча б тому, що в іншому випадку не буде кому голосувати". Розповів він і про проблеми центру, й про проблеми станції, яких, на жаль, достатньо.

У результаті ж комісія з питань медицини й освіти в неповному складі, троє з депутатів - заявили, що підтримувати цей проєкт "великого дерибану коштів на газету мера" не планують, втім остаточне їх рішення побачимо на сесії міської ради. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1487 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1558 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1481 0