Новини з 1996 року

Письменник Ігор Моісеєнко представив кременчужанам свою нову книгу

Ксенія Омельченко 09 березня 2017 16:39 1002 0

Сьогодні, 9 березня, в актовому залі 5 корпусу Кременчуцького Національного університету відбулася презентація книги Ігоря Моісеєнка "Ідея гармонії".

 


 

Автор «Ідеї гармонії…» не тільки вперше сформулював та емпірично обґрунтував дієву Українську національну Ідею, але й пропонує шляхом внесення Української національної Ідеї в Конституцію України та утвердження окремим Законом у стислі строки сприяти тому, аби кожен українець, кожен громадянин України іншої національності відчув її благотворний вплив.

Як повідомила ведуча, дієвість даної філософської концепції підтверджується відгуками авторитетних дослідників, серед яких є Шевченківські лауреати. Це голова всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Павло Мовчан, головний редактор культурологічного тижневика Всеукраїнського товариства «Просвіта» "Слово Просвіти" - Любов Голота й інші науковці та історики.
 


 

На зустрічі з письменником був присутній і представник місцевої влади, керуючий справами виконкому міської ради Руслан Шаповалов.

"Українська історія дуже важка та складна, власне, як і пошук української ідеї. Як ви знаєте, Україна дуже довго не могла створити власну державу. Я згодний з багатьма тезами, які наведені у даній книзі. Україна - це колиска цивілізації. На її території завжди відбувалися найвизначніші події. Багато разів наш народ випадково чи спеціально досягав незалежності, та завжди втрачав її. Зараз ця книга стала ще одним кроком, аби ми зрозуміли, хто ми є, яка наша роль і яка місія. Я хотів би висловити вдячність Ігорю Олексійовичу за те, що він, опрацювавши велику історичну спадщину, зробив крок до відповідей на ці запитання", - повідомив під час виступу Руслан Шаповалов.


Також організатори завчасно звернулися до телекомпанії "Візит", щоб підготувати відеоопитування наших містян. Загалом, кременчужанам ставили питання, якою є національна ідея України, Росії і які цінності дала Україна для розвитку світової цивілізації.

Як виявилося, більшість опитуваних не бачать у сучасній Україні існування національної ідеї.

"Є лише якийсь псевдопатріотизм" і люди, які на хвилі популярності патріотизму кричать про свою любов до України", - відповів один з опитуваних.

Натомість про існування національної ідеї в Росії запевнив кожен. Такою, на думку кременчужан, є загарбання нових територій і закріплення за Росією статусу войовничої держави. Традиційно на питання про внесок України до світової спадщини пролунали імена відомих українських письменників - Тараса Шевченка, Івана Франка, Миколи Гоголя. Пролунало й кілька прізвищ відомих учених. Після перегляду відео складається враження, що для українців наша культура й наука обмежилася певними періодами - поч. ХІХ та поч.ХХ століть.

Аби обговорити всі питання, що виникли у глядачів, на сцену був запрошений очільник Спілки літераторів Кременчука «Славутич», поет і драматург Валерій Голуб.
 


 

"Ця праця з'явилася дуже вчасно. В умовах гібридної війни, яка перейшла в стадію розвалу України, тільки національна ідея може об'єднати Україну", - відзначив Валерій Голуб.

Завершальним став виступ самого письменника Ігоря Моісеєнка. Він детально розповів присутнім про книгу, ідеї написання та відзначив факт, що ці ідеї він випробував та дослідив самостійно. Розповів і про те, що є у коренях української ідеї і як може досягти її українське суспільство. Адже зміни можуть бути не тільки зверху, а й знизу. Люди мають знати, чого вони варті та як можуть впливати на власну долю і долю країни.

"Україна – досконало розвинена держава, створена громадою життєдайної духовності, колиска людської цивілізації та джерело натхнення на шляху до Гармонії Всесвіту". За словами письменника, саме це невгасиме гасло українства зможе служити широким верствам українського народу та світовій спільноті об’єднуючим чинником і нині.

Після зустрічі бажаючі мали змогу поспілкуватися з літератором та поставити власні питання. 

 
 
 

 

 

 

Теги: Культура Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 927 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1748 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 798 0