Новини з 1996 року

Петиція проти будівництва собору УПЦ КП на площі Перемоги набрала лише 178 голосів. Собору - бути

Олександр Курилов 13 березня 2017 12:48 909 1

У Кременчуці завершилася велика релігійна суперечка щодо неможливості будівництва  на площі Перемоги собору Української православної церкви Київського патріархату.

Таку петицію  на сайті міськвиконкому прихильники гоніння розпочали підписувати ще у грудні минулого року.

Відповідна інформація про збір підписів, аби не дати відновити собор на його історичному місці, також  регулярно поширювалася в соціальних мережах .

У підсумку ж  ідея боротьби проти відновлення собору на площі Перемоги, який на цьому місці був,  успіхом не увінчалася.  Бажаючих боротися «проти», а це наша традиційна звичка – замість того, щоб боротися «за», -  небагато.

«Антисоборну петицію»,  яку було виставлено для підписання  мешканцями Кременчука,  за три місяці підтримали 178 осіб, що для прийняття відмовного рішення недостатньо.

Чому так мало - на це запитання відповідь одна. Сама проблема лежить у сфері, яка людині непідвладна. І тут слід згадати про початок 90-х і про встановлення освяченого священиками Київського патріархату хреста на площі Перемоги й подальшу боротьбу з цим хрестом, яка для її учасників закінчилася дуже погано й трагічно.

Про що слід додати – організатори соборного гоніння, звісно, справу свою продовжать, але це матиме вже інші форми, ніж підписання заяви в Інтернеті.

Єдине питання з цього приводу, а відомо, що мерія пропонує шість варіантів розміщення Собору УПЦ КП на площі Перемоги, аби сама церква й перш за все – відомий у Кременчуці настоятель Української православної церкви Київського патріархату отець Володимир завершив розпочату власноручно й 25  років тому справу відновлення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

_Linel_ 14.03.2017 08:04

Зробили всі умови, щоб людям було складніше підтримати петицію :( Хоча я впевнена, що мер їх не приймає до уваги навіть якщо вона набирає потрібну кількість голосів :( сумно

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 690 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1105 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1554 0