Новини з 1996 року

Перший професійний стандарт: які знання та вміння повинен мати вчитель початкових класів

Ксенія Омельченко 17 серпня 2018 12:03 366 0

Професійний стандарт учителя початкових класів став першим профстандартом в Україні, який затвердили на національному рівні.

Він був розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних вишів, повідомляє Урядовий портал.

Міністерство соціальної політики затвердило стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», оприлюднивши його у відповідному реєстрі  https://www.msp.gov.ua/news/15747.html.

У документі чітко виписана загальна інформація про стандарт, навчання та професійний розвиток учителя і найголовніше – конкретний перелік його функцій. Їх визначено 8:

Планування і здійснення освітнього процесу

Забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі та родині

Створення освітнього середовища

Рефлексія та професійний саморозвиток

Проведення педагогічних досліджень

Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти

Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті

Оцінювання результатів роботи вчителів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

 

Для кожної функції конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог. Зазначена також інформація про предмети та засоби праці вчителя.
 

«Це вперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по-поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем.

У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. Й це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів», – пояснила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
 

Наприклад, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо.

Натомість виші отримали своєрідну «дорожню карту» того, яких фахівців вони мають готувати. Профстандарт стане основою для відповідного стандарту вищої освіти.
 

«Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід – використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей», – наголосила міністр.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Виставка Кременчуцької міської художньої школи: дивовижний творчий світ дітей. ФОТО 154 0
Чи щасливе число 13, розповіли учасниці гурту «НеАнгели» в Кременчуці. ФОТО 146 0
У Кременчуцькій бібліотеці відбулася презентація нового роману братів Капранових. ФОТО 155 0