Новини з 1996 року

Перші пішли. Кременчуцькі депутати позбавлять звання «Почесний кременчужанин» своїх попередників

Олександр Курилов 09 вересня 2016 10:05 1533 0

Депутати Кременчуцької міської ради зменшать кількість почесних кременчужан, портретів яких наплодили за останні роки на всю стіну у міськвиконкомі.

Відповідне рішення про зменшення кількості почесних громадян Кременчука виноситься на чергову сесію міської ради, що відбудеться наприкінці вересня.

Нинішнім депутатам міськради, у відповідності до Закону України про декомунізацію, пропонується позбавити почесного звання старого більшовика Семена Бутиріна та  активного організатора радянської влади у Кременчуці Івана Січного.

Для такого позбавлення депутати скасують рішення міськради від  29 вересня 1967 року та від 24 серпня 1971 року.

Про що слід додати – таке депутатське рішення, яке пропонується прийняти,  є своєрідним казусом.

І причина тут – цих почесних громадян уже давно немає в живих, а боротися з мертвими - не є дуже добрим. До того ж ця боротьба з минулим не переважає   позитивних моментів, а після всього на стіні міськвиконкому звільниться місце для двох нових  портретів.

Про що слід додати – кандидатів на виліт зі звання «Почесний громадянин Кременчука»  у міськраді ще багато.

Єдине, що такі рішення, коли попередники роблять одне, а їхні діти чинять навпаки, є не дуже моральними.  Але цього могло б і не бути, якби всі ці портрети почесних кременчужан, якими забито міськвиконком Кременчука, наші  чиновники перенесли в архіви міського музею.

А вже там –  ті, кого цікавлять, наприклад,   портрети Почесного кременчужанина Володимира Коваленка чи Миколи Черниша, могли б дивитися у підвалах музею досхочу.

Проект рішення міськради, оприлюднений на сайті міськвиконкому, додається.

 

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА 

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХІV СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ VIІ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від   27 вересня 2016 року

м. Кременчук

Про  скасування рішень Кременчуцької міської Ради депутатів п’ятої урочистої сесії від 29 вересня 1967 року та другої сесії тринадцятого скликання від 24 серпня 1971 року

 

 

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», керуючись статтями 25 та 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кременчуцька міська рада Полтавської області

 

вирішила:

1.     Скасувати рішення Кременчуцької міської Ради депутатів п’ятої урочистої сесії від 29 вересня 1967 року «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» старому більшовику, персональному пенсіонеру союзного значення товаришу Бутиріну Семену Андрійовичу».

2. Скасувати рішення Кременчуцької міської Ради депутатів другої сесії тринадцятого скликання від 24 серпня 1971 року «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» Січному Івану Микитовичу.

3. Оприлюднити дане рішення відповідно до вимог діючого законодавства.

4.      Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Гриценка Ю.В. та постійну депутатську комісію з питань Регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності (голова комісії Таценюк В.Д.).

 

 

Міський голова                                                                    В.О. МАЛЕЦЬКИЙ

 

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 240 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 196 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 410 0