Новини з 1996 року

Перейменування вулиць: розвінчання міфів

Андрій Михайленко 30 липня 2015 13:08 1859 0

Розставимо всі точки над "і".

Слід одразу вказати, що в народі ширяться різноманітні чутки про те, що перейменування вулиць "залізе" в кармани простих кременчужан. Дефіцит інформації про вказаний процес дає можливість спекулювати на вказаній темі та здійснювати дезінформацію населення, як це робив депутат Шапран на останній сесії міськради. 

ЧИМ ВИКЛИКАНО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Процес зміни назв вулиць, провулків, тупиків, площ та скверів зумовлений прийняттям законів про декомунізацію, а саме:

- Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки",

- Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років",

- Закон України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років", 

- Закон України "Про правовий статус та вшанування памяті борців за незалежність України у XX столітті".

Процедури з перейменування здійснюються у відповідності із вказаною законодавчою базою та мають обов'язковий характер. 

Збір підписів мешканців будинків, що по вулиці Леніна, на користь того, щоб назву вулиці не чіпали, є звичайним піаром деяких активістів та діячів або ж просто необізнаністю із законодавчою базою.

Представник Українського інституту національної пам'яті Олександр Зінченко, який нещодавно побував у Кременчуці, назвав декомунізацію "опрацюванням минулого".

ЯКЩО НЕ ХОЧУТЬ ПЕРЕЙМЕНОВУВАТИ

Ми вже зазначили, що процес перейменування зумовлений вказаним пакетом законів про декомунізацію. Спротив можуть чинити як мешканці вулиць, які підлягають перейменуванню, так і представники влади. На цей випадок передбачено, що якщо до 21 листопада цього року депутати міської ради не визначаться з геонімами (найменування вулиць, площ, парків, скверів і т.ін.), то цим питанням протягом 1 місяця буде відати виключно міський голова.

Якщо ж останній також з цим питанням нічого не вирішить, то естафета на 1 місяць переходить до Полтавської ОДА. Якщо й тут усе погано, то долею 110 геонімів Кременчука, що мають бути перейменовані, буде займатись Кабмін на базі рекомендацій Українського інституту національної пам'яті. 

Не важко порахувати, що процес перейменування має завершитись не пізніше 21 лютого наступного року. 

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ

Вказаний  пакет законів не передбачає заміну документів та внесення змін до документації, де позначено адреси. Зміни в документах (реєстрація за місцем проживання, договори купівлі-продажу, реєстраційні документи з підприємницької діяльності) можливі в межах існуючого порядку та тарифів.

Скажемо простіше, якщо ви не продаєте квартиру/не змінюєте реєстрацію власного проживання/інше, Вам не потребно вносити зміни до жодних документів через перейменування.  

Таблички на будинках і дорожні знаки мають бути замінені. З табличками не має бути проблем, оскільки останні є гарною основою для довгострокової реклами, як це можна спострігати у Кременчуці. Можна сподіватись, що рекламодавець не відмовиться перевипустити таблички ще раз власним коштом за умови збереження його реклами. 

Вкрасти бюджетні кошти на дорожніх знаках буде не так просто, оскільки встановити фактичну вартість не так проблематично. Ніхто не захоче вляпатись у потужний скандал з приводу розкрадання бюджетних коштів.

 

 

 

Теги: Життя КременчукаДекомунізація

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись