Новини з 1996 року

Перевірка школи №8 показала, чим годують дітей, які умови в туалетах та аварійний стан спортзалу

Марина Баніт 10 травня 2018 15:15 2253 0

У Кременчуці вже стали традицією депутатсько-журналістські оглядини навчальних закладів.

Цього разу кореспонденти разом з депутаткою Тетяною Сідеркою завітали до школи №8, яка розташована на Молодіжному. У школі навчаються 775 учнів. Розрахована вона на 1500 дітей. Були часи, коли в школі були класи від А до З.

Директорка Шаргородська Валентина Миколаївна зустріла гостей привітно. Усі присутні пішли коридорами навчального закладу.

Пані депутат повідомила, що мета огляду - стан кухні, туалетів та спортзалу.

Розпочали з їдальні. Пані Сідерка обстежила кухню, на яку пішла сама. Там, за її словами, якихось порушень не знайшла. За тим, що побачила, це деякий посуд був новенький. Як потім дізналися від директорки, нещодавно була закупівля.

Журналістам показали масло, яке використовується для приготування їжі - "Наш молочник". 

 

Працівники їдальні запевняють, що хліб не лишається дітям на наступний раз, але знищується. Таку відповідь отримали журналісти на питання, чому хліб на столах не прикритий і куди його дівають.

 

 

Оглянули й буфет. За словами продавчині, тут продають бутерброди, які готують на кухні. На запитання кореспондентів, чому брудне холодильне обладнання, пояснила, що це застаріле обладнання, яке не піддається миттю, а повинно бути замінене.

У коридорі журналісти побачили вже привезені вікна, які планують встановити.

Далі всі пішли до туалетів. У цій школі чого-чого, а туалетів дуже багато - аж 10. Є окремо службові і є на кожному поверсі малі й великі туалети для учнів. 

Директорка розповіла, що на туалети вже виділено 250 000 гривень. На ці кошти зроблять капітальний ремонт у 5 маленьких і в 1 великому туалетах. Нагадаємо, що в соцмережі потрапила фотографія туалету, яка приголомшила всіх. Але, як виявилося, є й новенькі зі свіженькими роботами.

Щоправда, пані директорка наголосила: є питання ремонту, але, на жаль, є проблема, що діти руйнують відремонтоване. Вона показала, що у двох туалетах поламане нове пластикове підвіконня. В одному - зідрана наклейка, яка слугувала шторкою.

Привернуло увагу журналістів і те, що у двох туалетах вікна розташовані навпроти унітазів, а за вікном - сусідній корпус. На вікнах немає шторки. На першому поверсі взагалі можна надворі ставати під вікном і спостерігати, як діти відвідують туалет. Директорка сказала, що цю проблему вирішать найближчим часом.

Взагалі вигляд туалетів вражає: нових - новизною, а старих - занедбаністю.

Цікавим був туалет з написом "Службовий". У ньому була інструкція, як не можна користуватися унітазом.

Після огляду таких дивовижних місць перейшли до спортзалу. А тут питання, яке потребує реакції міськвиконкому. Бо, як повідомила депутат Сідерка, вона давно просить виділити з вільного залишку бюджету гроші на вікна для спортзалу. Але їй знову відмовили. А ситуація така, що спортзал розташований на 2 поверсі над холом. Вікна величезні, але через те, що спортзал розташований повністю на підпорках, не можна ці вікна скоротити за рахунок добудови стін - опори не витримають навантаження. Але вікна дійсно в аварійному стані.

З цього приводу пані Сідерка подавала запити й отримала відповідь, що гроші пошукають, але таки досі не дали.

Питання, яке бентежить журналістів, - чому в інших школах знаходили гроші навіть при меншій аварійності і за відсутності нагальної потреби? Можливо, ті школи більш улюблені, припустили кореспонденти.

Директор пояснила, що на заміну вікон потрібно 900 000 грн.

Отже, школа потребує змін.

Як розповіла директорка, цього року школа отримала 416 тисяч гривень - це гроші замість батьківських внесків з розрахунку 22,10 грн на одну дитину.

У наступному році планується купити канцтовари, замінити вогнегасники, вікна, 2 телевізори, картриджі для фільтру води на харчоблоці тощо.

За кошти з освіти планується ремонт туалетів - 250 000 гривень. У минулому році було відремонтовано дах, тому, можливо, гроші пішли не на спортзал. Наступного року планується ремонт сходів разом з пандусом.

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 429 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 548 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1053 0