Новини з 1996 року

Перерахування кременчужанам субсидій на опалення намагаються прискорити, та «чому цифри різняться?»

Марина Баніт 13 січня 2017 18:13 1449 0

У п’ятницю, тринадцятого, в залі Автозаводського відділу субсидій кипіла робота. Кременчужани не припиняли скаржитися. Стоячи у невеличкій черзі до вікон відділу субсидій Автозаводського району можна було почути історії різних людей.

Але всі вони стосувалися арифметики нарахування субсидій. Ті, кого відповіді спеціалістів не влаштовували, починали шукати двері начальника.

Ось дві історії людей з черги.

Спочатку один чоловік показував спеціалісту повідомлення, у якому йому відмовлено в субсидії.

Він був стурбований тим, що це вже друга відмова. Суть його обурення полягала в тому, що він мав протягом року сезонні доходи і його підрахунки кардинально відрізнялися від даних, що були в повідомленні, у менший бік. Спеціаліст з віконечка пояснила, що дані цифри їм надала податкова і він може звернутися туди за роз’ясненнями, куди він і направився, бо запевняв, що такої суми доходів не отримував.

А ось жіночка ходила поверхами з кабінету до кабінету, шукаючи програміста. Вона зібрала квитанції про оплату за газ та про нарахування субсидії. У повідомленні їй прийшла одна сума пільги на газ, згідно із субсидією, але коли вона прийшла до каси, то їй повідомили зовсім іншу, за якою вона переплатила 400 гривень.

У віконечку спеціаліст направила її до програміста поверхом вище, бо розрахунки проводяться в автоматичному режимі програмою. Але, за її словами, той відповіді не надав, сказавши що в нього все правильно.

Жіночка зробила ряд припущень, як могло таке статися, але сама ж давала пояснення цьому,  і вони дійсно вказували на якийсь прорахунок з боку відділу субсидій. Тому вона переконана, що це якась помилка, але спеціалісти поки що  не вникли у питання, і вона у пошуках істини продовжувала блукати кабінетами.

З  цього та інших питань начальник управління Автозаводського району Лідія Глоба зазначила, що, дійсно, дуже багато скарг надходить, бо мешканці Кременчука стали уважно рахувати все до копійки.

Переважно у населення виникають підозри щодо недостовірності нарахувань через необізнаність, але коли такі скарги надходять, то на них надаються вичерпні відповіді консультантами після перевірки даних через запити до організацій і конфлікт вичерпується.

Як правило, громадяни, доходячи до істини, переконуються, що цифри нараховані правильно.  У разі ж виявлення неточностей усе повертається після перерахунку, ніяких проблем з цього приводу не виникає.

Але існує ще одне масове явище – потік скарг на неправильне нарахування субсидій на послуги ПАТ «Полтаваобленерго».

«Бо субсидія на опалення нараховується за ціною нормативу  30,32  гривень за метр квадратний, але, приходячи до каси, кременчужани бачать невідповідність суми пільги й суми до сплати. Причиною цього є нарахування «Полтаваобленерго» більшої ціни на опалення за різні місяці з урахуванням температури зовнішнього повітря. Згідно з постановою, перерахунок має бути обов’язковим, але в кінці опалювального сезону.

Ми шукаємо можливість на технічному рівні прискорити цей процес, щоб перерахунки мешканці міста вже наступного місяця побачили за жовтень, листопад, грудень», - повідомила начальник управління.

Також вона додала, що деякі кременчужани, маючи у власності понад 48,87 метрів квадратних житла  на особу, буває, претендують на субсидію на всю площу, але в такому випадку субсидія нараховується тільки на площу соціальної норми, а за надлишок оплачується стовідсоткова сума нарахування.   

Тож Управління соціального захисту населення Автозаводського району продовжує свою роботу.

А працювати є над чим... Станом на 01.2015 року по субсидії звернулися 7114 осіб, на 01. 2016 року – 31482 осіб, а вже на січень 2017 – 41921 особа і це лише по Автозаводському району.

 

 

 

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 126 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 565 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1038 0