Новини з 1996 року

Перерахунок пенсій з 1 березня опинився під загрозою зриву. Кому дякувати?

Валерія Макряшина 28 лютого 2020 14:15 1142 0

Кінець епохи бідності настав, але не для українських пенсіонерів. Перерахунок пенсій під загрозою зриву. 

Про це у своєму блозі написав український експерт із питань соціальної політики, громадський та політичний діяч Павло Розенко. 

За його словами, згідно з частиною другою ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», 1 березня має бути проведено чергову індексацію пенсій для 95% українських пенсіонерів. 

Ця індексація мала відбутися на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески!

Таким чином, у середньому пенсії мали бути проіндексовані щонайменше на 10-11%.

"Відповідний перерахунок пенсій здійснюється Пенсійним фондом України на підставі РІШЕННЯ УРЯДУ!!! Станом на сьогодні ЖОДНИХ РІШЕНЬ ЩОДО ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ В УКРАЇНІ УРЯД НЕ УХВАЛИВ!! Я так розумію, що після приходу Слуг народу КІНЕЦЬ ЕПОХИ БІДНОСТІ ТАКИ НАСТАВ! Але для самих Слуг народу. І явно не для українських пенсіонерів!" - написав чоловік у своєму блозі.

ДОПОВНЕНО: 

За словами прес-секретаря Пенсійного фонду Ганни Швець, Фонд вже подав всі розрахунки з Міністерство соціальної політики і воно повинно підготувати відповідний проект урядової постанови, в якому будуть прописані терміни і порядок перерахунку.

Аналітик інституту Growford Олексій Кущ у свою чергу нагадує, що згідно з пенсійним законодавством, індексація пенсій має проходити кожен рік за певною формулою: 50% від приросту середніх зарплат і відсотка інфляції за минулий рік. Але ніде не зазначено, з якого саме числа повинен здійснюватися перерахунок.

Кущ нагадує, що в минулому році це зробили з 1 березня, “а як буде в цьому році — поки неясно”.

"Можуть перерахувати з квітня або травня, а можуть і зовсім поставити це питання на паузу. Якщо нинішній Кабмін піде у відставку, то з’явиться і офіційний привід відкласти індексацію на невизначений час, адже новий уряд ще потрібно сформувати, плюс не факт, що він відразу ж візьметься за пенсії", — припустив він.

Видання зазначає, що з березня жодного перерахунку пенсій може і не бути.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 260 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 621 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1361 0