Новини з 1996 року

Пережити російський полон. Командир катера "Кременчук" Богдан Головаш - про службу, море і надії

Людмила Скачко 16 жовтня 2019 13:30 549 0

У  Кременчуці відбулася офіційна зустріч представників ЗМІ нашого міста з Богданом Головашем, старшим матросом малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ", який потрапив у російський полон 25 листопада минулого року.

Зустріч проводилася в одному із залів міськвиконкому Кременчука.

Дуже багато на адресу Богдана лунало питань про полон, що він відчував і відчуває, про те, чому пішов служити у ВМС України і чи планує займатися цим надалі.

Але цього разу журналісти "Програми Плюс" вирішили запитати саме про те, чому Богдану так подобається море, і він відповів, що, незважаючи на якісь незгоди, там спокійніше, немає якоїсь метушні чи такого вже набридлого побуту. Звичайно, як на суші, так і на воді є свої небезпеки, але в цьому випадку, як каже Богдан, є свої плюси - на воді ти відпочиваєш від суші й навпаки.

Перші півтора-два місяці в полоні взагалі не було ніякого зв’язку із зовнішнім світом. Але хлопці не втрачали надії та віри в те, що за них борються, підтримують і чекають вдома. Трохи згодом почали отримувати інформацію, перший лист Богдан отримав 23 січня.

Наразі ж зі своїми товаришами по службі Богдан підтримує зв'язок, спілкуються в основному через соціальні мережі.

Коли хлопців захопили, когось поранили, але Богдан обійшовся легкою контузією. На другий день їм дали право на телефонний дзвінок, який тривав не більше 30 секунд. За цей час він встиг додзвонитися батькам і сказати, що з ним усе добре й щоб вони не переживали. Після цього вони не мали жодного зв’язку із зовнішнім світом, навіть не бачилися зі своїми побратимами.

Розповідає також Богдан про те, що тримали їх у маленькій сирій камері й сидів він із росіянином, тому навіть за такий довгий час особливо з ним і не спілкувався, адже про довіру в такому випадку взагалі мови не було. Побачитися зі своїми товаришами міг лише під час судових засідань і на даху в’язниці, коли їх виводили подихати свіжим повітрям. Передусім розпитували один у одного про самопочуття та психологічний стан, адже в таких кімнатках можна просто здуріти. Потім уже обмінювалися інформацією, адже хтось знав більше, хтось - менше. Так і дізнавалися про новини й про те, що ж відбувається за цими стінами.

Про службу Богдан Головаш розповідає з усмішкою, це те, що йому подобається. Пішов служити, бо його дід також був військовим моряком. Його розповіді про море надихнули Богдана ще під час навчання в школі й він усупереч волі батьків усе-таки пішов навчатися в Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, а потім уже й у Севастополь.

І навіть зараз, незважаючи ні на що, хоче повернутися назад у море. Та чи планує присвятити морській службі все своє життя, поки що з відповіддю вагається, говорить, що час покаже, адже ніколи не знаєш, що тебе чекає завтра. Але зараз є контракт із ВМС України. Тож поки молодий та з абміціями, буде продовжувати плавати в морі.

Наразі ж у планах молодого військовослужбовця - прийняти командування над катером "Кременчук", він зараз стоїть у Бердянську. Призначили Богдана Головаша туди згідно з розподілом.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 429 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 718 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 888 0