Новини з 1996 року

Патрульна поліція Кременчука розповіла про деталі професії школярам. ФОТО

Едера Бедьо 19 квітня 2016 16:44 858 0

Сьогодні, 19 квітня, у бібліотеці-філії № 3 четверо патрульних поліцейських зустрілися зі школярами на заході "Моя професія - поліцейський". На зустріч прийшли близько 20 учнів Кременчуцької гімназії № 6.

Як і обіцялося, підліткам розповіли про основні принципи діяльності поліцейського, звання і навички, необхідні для успішного проходження тестування та відбору. Також про те, як патрульна поліція забезпечує цілодобове патрулювання, про найбільш цікаві випадки, з якими доводилося мати справу новим поліцейським, адже патрульна поліція перша, хто реагує на повідомлення про правопорушення, самостійно їх виявляє і припиняє.

Демонстрували також форму, бронежилети, жовті жилети з світловідбивними смугами, значки, рації, дубинки, планшет, через який поліцейські отримують повідомлення про правопорушення, приймають виклик, звітують про результат роботи тощо. Після загальної лекційної частини школярі почали ставити питання.

-    Скажіть, як ви ставитеся до того, що не всі довіряють патрульній поліції?

Поліціянтка Тетяна: Ми працюємо лише 2 місяці. Просимо поставитися кременчужан із розумінням. Утім ми щовечора читаємо цю літературу, дивимося ролики з Ютубу про ситуації із затриманням правопорушників тощо. Ми удосконалюємося майже щодня. Намагаємося з кожним викликом бути все кращими. Реагуємо на виклики негайно і прибуваємо за можливістю якомога швидше. Так, бувають ситуації, коли знімають на камеру і просять сказати 22 статтю з Конституції України. Але ж неможливо за період підготовчих курсів вивчити всі закони. Однак ми намагаємося виконати свою роботу, згідно з законом і правилами. 

-    Скажіть, а хто чим з вас займався до роботи в патрульній поліції?

 Поліцейський Руслан: У мене так у житті склалося, що відразу після школи я пішов в армію. Зараз це називається Національна гвардія, патрульний батальйон. Після цього я влаштувався в органи МВС України на посаду дільничого інспектора поліції. Можете не питати! Хабарів я не брав! Поки був у складі МВС, також встиг стати учасником АТО і двічі їздив на схід країни. Далі ж на загальних підставах пройшов відбір і став патрульним поліцейським. Помітив уже, що знайшов свій рід діяльності.

Поліціянтка Тетяна: Я до цього працювала також у системі МВС, але була не атестованим співробітником, тобто перебувала на посаді інспектора відділу документального забезпечення. Потім теж на загальних підставах пройшла відбір і стала патрулювати. Робота мені дуже подобається.

Поліцейський Богдан: До вступу в поліцію я працював юристом, упродовж цього зрозумів, що це не моє. Згодом пішов за покликом серця до лав Національної поліції. Зараз можу сказати, що я знайшов себе.

Прес-секретар Ірина: Я ж працювала журналістом на радіо 9 років. Зараз моя специфіка роботи трохи схожа, бо працюю у прес-службі, спілкуючись із журналістами. 

Наостанок кожен поліцейський погодився з думкою, що перш за все, щоб стати поліцейським, потрібно вміти спілкуватися з людьми, бо ситуації бувають різні, а от застосовувати фізичну силу чи спеціальні предмети щоразу не варто. Поліцейський – це покликання, коли допомагаєш людям, а не шкодиш їм.

Детальніше про це читайте на сторінках нового номера інформаційно-рекламного тижневика "Програма Плюс".

 

Теги: Життя КременчукаПоліція КременчукаОсвіта КременчукаКультура Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись