Новини з 1996 року

ПАТ «КВБЗ» візьметься за пристосування німецьких електричок до українських умов? Фото

Олександр Курилов 12 листопад 2017 10:04 683 0

Адміністрація ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» зможе взятися за пристосування до українських умов ста електричок німецької компанії «Deutsche Bahn», які передає Німеччина нашій країні у вигляді благодійної допомоги.

Однак наскільки це можливо – буде відомо вже після 5 грудня, на яке намічено проведення спеціальної наради «Укрзалізниці».

Це сьогоднішня заочна суперечка між представниками ПАТ «КВБЗ», де з огляду на таку масову допомогу німецькими  електричками втрачають надію на масове виробництво українського дизель-потяга, й Міністерством інфраструктури, керівник якого Володимир Омелян усе-таки вирішив не відмовлятися від цього гуманітарно-технічного подарунка.

З цього приводу є точка зору гендиректора Крюківського вагонобудівного заводу Анатолія Шабали, що пристосування німецьких електричок до наших залізниць буде коштувати недешево.

Адже в Україні більший розмір колії, а подарунок уже був у використанні.

Натомість пояснення міністра інфраструктури – «Укрзалізниця» планує купити наступного року 11 нових таких потягів, а те, що привезуть з Німеччини, – наблизити до наших умов.

Не потрібно бути провидцем, аби сказати, що частина цього замовлення гарантовано дістанеться Крюківським вагонобудівникам, які єдині в Україні займаються пасажирським вагонобудуванням.

Далі ж – два варіанти розвитку подій.

І вони такі – кременчужанам можна в принципі не брати участі в цьому проекті з пристосування німецького подарунка до українських умов, і тоді замовлення із заміни залізничних візків цих електричок пройде повз Кременчук.

Натомість, зважаючи на не дуже великі потужності у виробництві пасажирських потягів, можна відкрити в Кременчуці представництво того ж «Deutsche Bahn» й розпочати  наближення  німецьких електричок  до наших умов.

Який шлях обере керівник ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько, відповідь на це запитання ми почуємо після 5 грудня.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись