Новини з 1996 року

ПАТ «КВБЗ» та Кременчука вже не існує? В Україні - знову тема швидкісних потягів і знову «Хюндаї»

Олександр Курилов 20 жовтня 2020 16:00 648 0

Якщо в часи колишнього Президента Януковича будівництво швидкісних потягів в Україні гальмував з усіх сил тодішній Прем’єр Азаров, то нині в цього чоловіка є послідовники.

Тепер, через сім років, роль Азарова перебрав на себе міністр інфраструктури Владислав Криклій.

І це останні повідомлення із сайту Мінінфраструктури. І говориться тут про таке.

«Міністерство інфраструктури розглядає декілька варіантів співпраці з іноземними партнерами щодо проєкту будівництва високошвидкісних залізниць. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час зустрічі з директором представництва компанії Hyundai Corporation в Україні Іль Донг Чангом. Участь у зустрічі також взяв перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович», - зазначено в повідомленні, в якому говориться про варіанти співпраці, але всі – з іноземними виробниками й жодного – з українським.

Інше, що можна прочитати в повідомленні міністерства, – так це те, що «Україна зацікавлена у співпраці з компанією Hyundai Corporation. Обрання партнера для реалізації проєкту будівництва високошвидкісних залізниць здійснюватиметься на підставі аналізу запропонованих умов, які мають бути вигідними для України. Проєкт вимагає комплексного підходу, зокрема в питаннях фінансування, строків реалізації, можливості підготовки ТЕО за рахунок грантових коштів тощо», - такий зміст повідомлення, в якому жодного слова про те, що швидкісні потяги сьогодні виробляють у Кременчуці, на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Й, звісно, тут тільки один висновок – уряд не має наміру замовляти швидкісні потяги в Кременчуці. Знову все купуватимуть у Південній Кореї, як це було у 2012-му.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 441 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 565 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1067 0