Новини з 1996 року

Парламент хоче по-новому рахувати пенсії для пенсіонерів із великим стажем

Валерія Макряшина 14 січня 2018 09:38 1524 0

Одним із найбільш спірних моментів пенсійної реформи було скорочення коефіцієнта страхового стажу з 1,35 до 1. Це означає, що якщо раніше людина на пенсії могла за наявності 40 років стажу отримувати 54% середнього заробітку, то після введення реформи цей показник знизився до 40%.

У підсумку в результаті реформи в програшному становищі опинилися люди, які багато працювали, але одержували при цьому низьку зарплату. Тепер Верховна Рада хоче виправити цю ситуацію. Про це заявила голова парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова.

За її словами, в грудні комітет прийняв законопроекти, які допоможуть усунути зазначену несправедливість. Зокрема, проект закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» повинен зробити справедливим нарахування пенсій для людей з великою кількістю страхового стажу, які до 2000 року отримували низьку зарплату.

«При останньому осучасненні їхня надбавка до пенсії виявилася незначною. Тому формула, за якою нараховується пенсія, потребує вдосконалення. Це зробить даний законопроект», - пояснила Денисова.

Згідно з проектом закону, для таких пенсіонерів хочуть повернути коефіцієнт 1,35 за період участі в солідарній системі. А ось на час участі в солідарній і накопичувальній системах коефіцієнт становитиме 1,08.

Також законопроект передбачає введення дворівневої формули розрахунку пенсійних виплат - до 1 липня 2000 року і після. Крім того, згідно з документом, чоловіки зі стажем понад 35 років і жінки зі стажем більше 30 років зможуть отримувати більшу надбавку.

 

Читайте також: В Україні розширили перелік професій, які дають право на пільгову пенсію за віком

 
 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2651 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3111 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3553 0