Новини з 1996 року

Паркуватися по-новому: як каратимуть водіїв-порушників?

Валерія Макряшина 22 грудня 2017 11:08 1208 0

Українських водіїв почнуть штрафувати за несплату послуг паркування, а поліції дозволять евакуювати припарковані машини, які заважають проїзду іншого транспорту. Фото і відео тепер є доказами. На їх основі власників транспортних засобів можна притягти до адміністративної відповідальності.

Учора, 21 грудня, 237 нардепів підтримали закон № 5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», ініціаторами якого є народні депутати України:  А.Ю. Геращенко, Я.В. Дубневич, І.А. Діденко,  В.І. Ар'єв, Д.О. Білоцерковець, Н.В. Новак, Г.Г. Кривошея, С.О. Алексєєв, І.В. Васюник, С.І. Кіраль.

Депутати від Кременчука голосували так: К.В. Жеваго - відсутній, Ю.А Шаповалов - за. 

Тепер, згідно із законом, ваш автомобіль евакуюють, якщо він припаркований: 

-  на проїжджій частині в два ряди;

- на залізничних переїздах і трамвайних коліях;

- на естакадах, мостах, у тунелях і на пішохідних переходах;

- поруч із зупинками маршрутних транспортних засобів.

Повертати автівки власникам будуть тільки після того, як порушник сплатить штраф і вартість послуг штрафного майданчика.

Перш ніж забрати машину, інспектори повинні в режимі фотозйомки або відеозапису зафіксувати в протокол відповідні порушення. Копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності необхідно залишити на лобовому склі авто порушника, а протягом трьох днів йому прийде лист - постанова про штраф. У разі повернення листа постанова все одно вважатиметься врученою. 

Що стосується штрафів, то за порушення правил парковки або несплату вартості послуг майданчики для платного паркування водій заплатить у двадцатикратному розмірі вартості однієї години послуги з користування парковки. Власники машин, що стоять на місцях для пільгових категорій громадян, повинні будуть заплатити штраф у тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковкою.

Ряд нововведень також передбачений для власників авто на єврономерах. Так, штрафувати за зафіксовані у автоматичному режимі порушення на такому автомобілі будуть того, хто ввіз транспортний засіб на територію України. Постанову про штраф водіїв таких автомобілів з іноземним громадянством вручатиме Держприкордонслужба.

Штрафувати за порушення правил парковки зможуть не тільки поліцейські, але й спеціальні інспектори, яких призначить місцева влада.

У їх повноваження також входить евакуація неправильно припаркованих автомобілів. Закон вступить у силу через півроку після того, як його підпише Президент і опублікують в офіційних виданнях.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 850 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1279 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1735 0