Новини з 1996 року

Парк прибрали діти, а зарплату отримають комунальники: батьки вимагають притягнути мера до відповідальності

Марина Баніт 16 квітня 2018 09:48 1120 0

Це питання порушила депутат міської ради Оксана Піддубна у своєму пості в соцмережі ФБ. Також вона надіслала депутатський запит. І все це через те, що міський голова всупереч законодавству експлуатує дітей для прибирання території парків. Усе це відбувається під час навчального процесу безкоштовно, без згоди батьків або навіть дітей, у примусовому порядку. Найцікавіше те, що оплату за цю колосальну роботу замість дітей отримують комунальники.

Також кременчужан бентежить і те, що міський голова та його команда піаряться на такому протизаконному дійстві. Тобто дітей ще й використовують для піар-кампанії так званої «фіолетової» команди. І мова тут про те, що міський голова імітує участь у прибиранні для фотосесії з граблями.

 До речі, увесь міськвиконком ні разу не вийшов на масове прибирання міста – ні в робочий, ні в позаробочий час.

Багато мешканців міста долучилися до обговорення висловленого депутатом посту. Більшість обурюються діями міського голови. Так Підддубна повідомляє:

МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВКОТРЕ ПОРУШУЄ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ, використовуючи ДІТЕЙ задля піару нардепа-кнопкодава Шаповалова.
ЧИ ПОБАЧИТЬ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ ДИТЯЧОЇ ПРАЦІ ПОЛІЦІЯ КРЕМЕНЧУКА?

Частина 5 статті 53 ЗУ «Про освіту» свідчить, що «…Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України».
Згідно зі ст. 43 Конституції України «…Використання примусової праці забороняється…»

Звертаюся до міського голови (оф. звернення - в коментарі) з вимогою надати пояснення щодо законності участі у «ТОЛОЦІ» школярів під час навчання (п’ятниця, 13 квітня 2018 року, з самого ранку). Особисто я не знайшла жодного Рішення КМУ, в якому б ішлося про відрив дітей від навчання в місті Кременчуці задля участі в піар-програмі нардепа під гучною назвою «Зелена толока» (в тому числі старшокласників замість підготовки до ДПА та ЗНО).

Цікаво, на якій підставі міський голова в робочий час влаштував фотосесію перед КП «КТРК» (чи входить в обов’язки міського голови виступати в ролі фотомоделі з різними атрибутами, на кшталт граблів, лопати, пензлика тощо, та в різних позах – нібито фарбуючи, нібито саджаючи дерева, тобто нібито працюючи). Можливо, саме через це в мера не вистачає часу вчасно проводити сесії Кременчуцької міської ради?

І останнє. Кого зі школярів чи батьків запитали про бажання відмовитися від навчання на користь піару нардепа та мера? Чи був у батьків та школярів вибір? Як мати 9-класниці відповім – НІ. Нас усіх поставили перед фактом, та я впевнена, що багато батьків обрали б навчання для своїх дітей, а не піар нардепа-кнопкодава.

ВИСНОВОК: Прикриваючись нібито добрими намірами (як-то привчаємо дітей до праці), насправді МЕР міста Кременчука разом з нардепом-кнопкодавом Шаповаловим, який повинен закони розробляти, ПРИВЧАЮТЬ ДІТЕЙ саме ПОРУШУВАТИ ЗАКОНИ УКРАЇНИ, адже не лише ми, дорослі кременчужани, а вже й діти, бачимо, що жоден з можновладців, порушуючи законодавство, обкрадаючи мешканців та сприяючи хабарам, не відповів перед законом».

Багато людей коментували цей пост. Були різні думки:

Jaroslaw Riabovol "Пусть работают, хоть какой-то толк будет, нужно привлекать к общественной жизни"

Цьому коментатору відповіла:

Лариса Пилашевич "Хоть какой-то, это Вы о чем????? О своем балбесе????Так воспитывайте...."

Нина Вавилова "При каждом парке целый штат работников вроде бы набран был?!!"

Олександра Гаєвська "Порівняли... Учнів училища зі школярами, у яких незабаром ДПА і ЗНО, від результатів якого залежить вступ до ВНЗ, здобуття диплома й подальше життя. Якщо діти училища вийшли в даному випадку за своєї ініціативи, то школярі "добровільно-примусово", адже школи зобов'язують брати участь у таких заходах, де пропагуються "фіолетові" посадовці, які марнують свій робочий час на бігання з граблями перед камерами. Цей робочий час, до речі, оплачується з кишень мешканців міста! Який приклад взагалі подається дітям? Халтура під час виконання службових обов'язків?"

Надежда Опришко "Заняття в школі не має права ніхто відміняти ні під яким приводом, пан адвокат повинен це знати. ЗГІДНО З ЯКИМ РОЗПОРЯДЖЕННЯМ у класі відмінили уроки, коли буде виконуватися програма - чи був наказ по департаменту освіти і на якій підставі його видав Москалик? Невже не можна на добровільній основі у вихідний день попрацювати старшокласникам? Але ж тут справа у фотосесії з мером і горе-депутатом, який нічого у ВР не робить... хіба що піариться".

Татьяна Ющенко "По законодательству детский труд оплачивается в любом случае и по двойному тарифу, и не важно, захотели они прийти или их заставили, они ещё не распоряжаются своей личностью, за них отвечают родители, они ещё несовершеннолетние. Мер как никто это знает, т.к. своё отрочество провёл в Молодёжном парламенте, где его труд оплачивался".

Татьяна Еременко "Полностью - "за". У детей на носу экзамены, и так кучу уроков пропустили из-за карантина и никто не догоняет. Завал, а не учёба, никому ничего не нужно. Для уборок есть штат работников, которые получают зарплату. Пусть выходит белый дом, убирают и пиарят своих фиолетовых и гранатовый при...."

Олександра Гаєвська "Що взагалі відбувається в нашому місті? Влада в такий спосіб, за допомогою різних толок, суботників, танців і пісеньок замилює кременчужанам очі, відволікає від тотального підвищення тарифів, від боргової залежності від кредиторів, від марнотратства мільйонів бюджетних коштів, від своєї корумпованої і "геноцидної" політики. Мало того, ще й піарять себе, коханих. Купили КТРК, адмінресурс - дітей до свого "цеху кадрів" - Молодіжного парламенту залучили, які й інших у цю секту затягують. Коротше, ви, кременчужани, виплачуйте єврокредити, віддавайте останнє за квартиру і виживайте як хочете, а ми потанцюємо на вашому горі - от саме так для мене виглядають подібні "акції" й заходи".

Оксана Пиддубная "Цікаво, що бажання учнів ПТУ, які прийшли прибирати Міськсад, співпало з датою проведення «Зеленої толоки» (день у день і навіть година в годину).  🙂 🙂 
Щодо печеньок!!! Пан Дедюрін замовчує, як парки обходять Тендер, оформлюючи замовлення на допорогову суму (199 тис. грн) на ФОП Михайлик. Замовчує, що Міськсад сплачує за невідомі юрпослуги на користь ФОП Безус. 
Тож печеньки Віталій Дедюрін роздає, тільки не дітям, а наближеним до мера та нардепа особам. 
А школярів до праці треба привчати під час уроків трудового навчання і територіально (за закріпленою територією поблизу школи), а не гнати всіх у парк, у якому піариться нардеп і мер, бо в даному випадку дітей привчають порушувати закони України".

Оксана Пиддубная "Андрію, ну Ви ж не будете заперечувати, що в даному випадку цей захід організовано виключно заради піару? Я не проти фізичної праці (навіть ЗА), тільки правильно було б це робити під час уроків трудового навчання і на території, наближеній до школи, чи не так?"

Лада Цыкеу  "Да, согласна, труд - это хорошо, но почему мой ребенок должен убирать там, где гадят другие??? И я как-то сама должна решить, будет мой ребенок идти убирать парк или нет! Мне кажется, что ни в одной из европейских стран нет таких субботников ! А это же ещё было при коммунизме, а у нас в стране «декоммунизация»"

Роман Усик " Депутат звернула увагу на порушення законодавства.

Порушення є? Так. Припинити порушення потрібно? Так.

Про студентів 26 училища, які „изъявили желание убрать”. Заяви написали на адміністрацію училища?

Про радянські часи. В радянські часи дійсно були такі заходи, називалися „общественно полезный труд”. Приходили після уроків і прибирали.

Про прибирання шкільної території.

Навіть прибирання території школи на уроках трудового навчання має бути в календарному плануванні уроків трудового навчання, яке розробляється школою і затверджується Департаментом освіти. Якщо воно не передбачене, то це теж порушення. Зі свого батьківського досвіду скажу, що прибирають не лише на уроках трудового навчання, але й на фізкультурі. І прибирають не лише територію школи, а й ділянки за парканом навчального закладу".

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1298 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1969 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2533 0