Новини з 1996 року

Паперові квитки у громадському транспорті Кременчука стануть історією - впровадять електронний квиток

Андрій Михайленко 18 січня 2017 10:55 825 0

А все через те, що Верховна Рада України проголосувала за законопроект, яким передбачено впровадження електронного квитка у громадському транспорті.

Як стало відомо, Верховна Рада прийняла законопроект про регламентування впровадження автоматизованих систем оплати проїзду в міському громадському транспорті (електронний квиток).

За відповідний законопроект №4121 у цілому з урахуванням поправок парламентського комітету проголосували 265 народних депутатів.

Законом, зокрема, встановлено, що автоматизовану систему обліку оплати проїзду і порядок її функціонування встановлюють органи місцевого самоврядування (Кременчуцька міська рада та її виконком. - Ред.).

Вони також визначатимуть порядок проїзду і його оплати, права та обов'язки пасажирів, а також взаємини перевізників і пасажирів при наданні транспортних послуг, з огляду на особливості транспортної інфраструктури та наявність автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Також законопроект встановлює обов'язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками в населених пунктах, де впроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду і обов'язки для пасажирів здійснювати реєстрацію проїзних документів у населених пунктах.

Крім того, документ передбачає збільшення штрафу за безквитковий проїзд пасажира в міському транспорті з 20-кратного до 30-кратного розміру вартості проїзду.

Читайте також: Гроші Кременчука: Малецький заходився купляти у львів'ян супертролейбуси для рейсів до Крюкова

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, існуюча система оплати і контролю проїзду в міському пасажирському транспорті є застарілою і має багато недоліків.

Зокрема, використання паперових квитків, на думку авторів законопроекту, це не дає можливості проконтролювати реальний пасажиропотік на маршрутах громадського транспорту і обіг готівкових коштів.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду дозволить оцінити реальний оборот коштів, а відповідно - оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення. Крім того, система повинна забезпечити можливість зручної і швидкої оплати проїзду і дозволить впроваджувати різні гнучкі тарифні системи.

Як повідомили в прес-службі Національного банку України (НБУ), регулятор вітає прийняття закону про запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

Читайте також: Мер Кременчука Малецький та начальник КТУ Вертюх - у столиці. Підписують суворий кредитний договір

"НБУ бачить ухвалення цього законопроекту стратегічно важливим кроком на шляху до впровадження сashless-економіки в Україні, адже розрахунки в транспорті є найбільш масовими розрахунками, де в якості платіжного засобу задіяна готівку ...

Е-квиток у громадському транспорті - складова частина проекту НБУ щодо розвитку cashless -економіки, передбаченого Комплексною програмою розтвітку фінансового сектора України в 2020 року", - наголошується в коментарі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Економіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 247 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0