Новини з 1996 року

Пане мер Кременчука, а куди зникли доплати вихователям в дитячих садках за престижність праці?

Олександр Курилов 17 лютого 2018 09:32 676 0

Надалі в Кременчуці робота педагога втрачатиме свою престижність.  І така престижність, яка формується в тім числі за рахунок додаткових виплат з освітянського бюджету, поступово в нашому місті зникатиме.

Про це «Програмі плюс» повідомляють мешканці нашого міста, які пишуть про відміну доплат вихователям у дошкільних закладах Кременчука.

Кременчужанка Тетяна розповідає з цього приводу:

"У Міністерство освіти і науки України почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність. Заощаджувати на вчителях - окремий вид цинізму", - так на сторінці Міністерства освіти у Фейсбуку годину тому відреагувала міністр освіти.

У Кременчуці з січня педагогам дитсадків теж урізали надбавку за престижність. Чи дослухаються до міністра чиновники Кременчука?» - зазначає педагог.

Сказати з цього приводу «Програмі плюс» поки що нічого. Бо відповідь на це запитання має оприлюднити мер Малецький і таку відповідь репортери чекають.

Однак з цього приводу є також цікавий коментар міністра Лілії Гриневич, яка пише про цинізм і що кошти освітньої субвенції на місця доходять, от тільки на самих місцях їх витрачають невідомо куди.


Лілія Гриневич

4 год · 

«У Міністерство освіти і науки України почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність, а в деяких місцевостях педагогів навіть змушують протягом карантину брати відпустку за власний рахунок.

Очевидно, що така ситуація є абсолютно неприпустимою.

Освітньої субвенції на зарплати вистачає для виплати коштів учителям. Ще з минулого року на рівні місцевих бюджетів осіли значні залишки освітньої субвенції. Ми вирішили підтримати місцеві органи та дозволили використовувати ці гроші на матеріально-технічне забезпечення. Тепер місцеві органи економлять на вчителях по максимуму.

Рішення є, і воно доволі просте. Якщо це продовжиться, ми внесемо зміни до відповідної постанови і жодної копійки із залишків освітньої субвенції на матеріально-технічне забезпечення місцеві органи витратити не зможуть».

На місцях є значні субвенції на матеріально-технічне забезпечення з державного бюджету, до 10 разів збільшилися надходження до місцевих бюджетів у межах децентралізації. При цьому заощаджувати на вчителях - це окремий різновид цинізму.

Звісно, можуть бути об‘єктивні обставини і коштів у деяких місцевостях може не вистачати. Це було і в попередні роки, і ми в робочому порядку реагували на такі ситуації. Пишіть лист на МОН і ми шукатимемо спосіб відкоригувати. Але урізати зарплати та відправляти вчителів у примусові відпустки, аби притримати гроші і направити їх за іншим призначенням, - це щось нове».

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись