Новини з 1996 року

ПАМ`ЯТАЙМО. У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм, присвячений роковинам Голодомору 1932-33 років

Едера Бедьо 27 листопад 2015 15:00 956 0

Сьогодні, 27 листопада, напередодні Дня пам`яті жерт голодомору, у Кременчуці, біля пам`ятного знака жертвам Голодомору, на вул. Бетонній відбувся мітинг-реквієм. 

Захід відвідав новообраний мер міста Віталій Малецький, інші чиновники, учні шкіл та небайдужі до історії своєї малої батьківщини кременчужани. 

На мітингу біля пам`ятного Хреста панахиду за загиблими відслужив настоятель Свято-Миколаївського собору отець Володимир. 

Про трагедію голодомору на Полтавщині присутнім розповіла вчитель історії Кременчуцького ліцею №11 Людмила Дудка. Вона зазначила, що в радянські часи про трагедію 1932-33 років ніхто не говорив, а всі документи було знищено. Частково правда відкрилася у 90-ті роки ХХ століття. Скільки людей померло від голоду, сказати точно неможливо, але, за різними джерелами, науковці називають 1,5 млн. наших співвітчизників. За дослідженнями вчених, найбільше постраждали лісостепові регіони України - Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина. 

Після хвилини мовчання до пам`ятного знака жертвам Голодомору міський голова Віталій Малецький та секретар міської ради Юрій Гриценко поклали символічні композиції, а учні та громадськість - живі квіти й колоски пшениці та жита.  Після цього присутні скуштували коровай на спомин душ тих, хто помер від голоду.

Теги: Життя КременчукаІсторія КременчукаПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1050 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1931 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 908 0