Новини з 1996 року

П’ятий розгляд. Суд в Гадячі розглядатиме кременчуцьку справу

Олександр Курилов 24 квітня 2018 12:28 598 0

Надалі районний суд міста Гадяча розглядатиме кременчуцькі події 2014 року й мова про факт убивства екс-мера Бабаєва  й обвинувачення з цього приводу. Відповідне рішення про розгляд кременчуцької справи в Гадячі прийнято сьогодні на засіданні Полтавського апеляційного суду.

І це буде вже п’ятий розгляд, бо попередні чотири завершилися тільки прийняттям скандальних  рішень сесій Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад, погрозами звільнення з роботи одному із суддів та відмовою присяжних брати участь у розгляді вже в останньому, Полтавському районному суді.  

Коли саме розпочнеться нове засідання – поки що не оголошено.

Як повідомлялося раніше, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся у  Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а далі  теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 16 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 520 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 994 0