Новини з 1996 року

П’ять років несправедливого суду над кременчужанами. Тепер обвинувачення «шукатиме» докази

Олександр Курилов 13 серпня 2019 17:30 886 0

У районному суді Гадяча, де триває продовження п’ятирічного судового засідання по справі кременчужан, яких бездоказово обвинувачують у причетності до вбивства екс-мера Бабаєва та судді Лободенка, сьогодні нові схеми.

І таких – дві.

За першою – прокурори просили продовжити перебування під домашнім арештом обвинуваченому Ігорю Пасічному, який на п’ятий рік тримання під вартою погодився працювати з прокуратурою.

Але за тим, що пояснив захист -  мова йде про необхідність дотримання рішення Європейського суду, за яким цього чоловіка потрібно відпустити з-під варти під особисті зобов"язання, а не про перебування під домашнім арештом.

Також захист затриманих заявив, що прокурори, які висловили клопотання про домашній арешт одному із затриманих, тим самим показують, що жодних ризиків у зміні заходів утримання немає й для інших обвинувачених.

Інших обвинувачених можна відпустити під домашній арешт і ніякої загрози того, що хтось із них проігнорує засідання суду, – немає.

Тим більше, саме судове засідання триває вже 5 років й увесь цей час затримані перебувають під вартою, без можливості отримати нормальну медичну допомогу в умовах СІЗО, що є порушенням усіх норм суддівства й здорового глузду теж.

І всі це розуміють, однак система правосуддя наша саме така – при тому, що доказів проти обвинувачених у цій справі немає ніяких, відпустити їх суд не може. Бо в такому випадку постане питання – чому їх тримали під арештом усі ці роки й хто за це відповість?

А схема друга сьогоднішнього засідання – це клопотання прокурора Москаленка до суду, щоб продовжити проведення слідчих дій з обвинуваченим Пасічним.

А це прохання адвокати підзахисних не підтримали й проти такого продовження слідчих дій написали заперечення.

Захисники, зокрема й самі затримані,  як і раніше,  виступили проти задоволення клопотання обвинувачення. Вони зазначили, що прокурор не конкретизував обставини, які необхідно перевірити, не визначив місце проведення слідчих дій і не вказав, що саме хочуть знайти. 

Шукати ж будуть те, про що говорили в червні, - старі кросівки на звалищі, закопані невідомо ким мобільні телефони й вкинуті теж невідомо ким у болото та переламані на чотири частини номерні знаки, про які  у червні  розповідав обвинувачений Пасічний, який погодився на співпрацю з прокуратурою. 

Але все це називається  притягненням доказів за вуха й намагання видати неіснуюче за реальне.

Звідси й рішення суду щодо клопотання прокуратури,  оголошене вже під кінець сьогоднішнього робочого дня, - слідчі дії обвинуваченню дозволять і такі триватимуть аж по 27 серпня. Наступне засідання суду в Гадячі відбудеться 28 серпня. 

За цей час обвинувачення шукатиме  те, що самі його представники надумали для зміцнення неіснуючої "доказової" бази. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1298 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1969 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2533 0