Новини з 1996 року

Північно-східний офіс Держаудитслужби звинувачує виконком Кременчука у перевищенні повноважень

Ксенія Омельченко 13 вересня 2018 09:26 905 0

В управлінні Північно–Східного офісу держаудитслужби в Полтавській області впевнені: «… виконавчий комітет Кременчуцької міської ради при прийнятті рішення від 27.06.2018 №786 перевищив свої повноваження, здійснивши перерозподіл бюджетних асигнувань не в межах загального обсягу бюджетних призначень одного головного розпорядника бюджетних коштів…»

Про це пише "Кременчуцький антикорупційний центр". Та додає,  що начальник зазначеного управління Ірина Салогуб у прийнятому рішенні також вбачає порушення бюджетного законодавства.

 

 

Що ж відбувалося? 

Мова йде про ситуацію, що виникла 27 червня. Тоді, нехтуючи заявою за підписом 20 депутатів міськради про скликання позачергової сесії з визначеним Порядком денним, основним питанням якого був перерозподіл бюджетних асигнувань з метою виділення 20 млн грн комунальному підприємству «Теплоенерго» для погашення заборгованості перед ПАТ «КВБЗ» за відпущену теплову енергію, міський голова Віталій Малецький виніс це питання на розгляд виконкому.

З перевищенням повноважень та всупереч положенням п. 27 ст. 26, ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет прийняв рішення, і бюджетні асигнування  департаменту ЖКГ було збільшено. Зокрема, на 20 млн грн для погашення КП "Теплоенерго" заборгованості перед  «КВБЗ»  та ще майже 2,2 млн грн - на виплату заробітної плати працівникам підприємства.

Внаслідок такого перерозподілу коштів було зменшено фінансування міської освіти, культури, житлово–комунального господарства.

 

 

"Антикорівці" нагадують нещодавню заяву Плескуна, голови бюджетної комісії, який на нараді в мерії заявив, що борг «Теплоенерго» перед «КВБЗ» зростає і, на його думку, до Нового року, складе 40 млн грн.

Тож у активістів виникає питання: а в кого заберуть фінансування (обов’язково в обхід депутатів) наступного разу? 

"Ми думаємо, що мільйони легко й приємно заберуть знову з освіти, культури, ЖКГ і, можливо, охорони здоров’я. Єдине, в чому ми впевнені: улюблена забавка влади – новорічна ялинка - не постраждає в жодному разі. 

Ми за те, щоб борги були сплачені. А ще краще, щоб вони не утворювались.

За останній рік КП «Теплоенерго» в Кременчуці не згадав тільки лінивий. То, може, дійсно треба провести незалежний аудит підприємства, невідкладно створити наглядову раду підприємства і таки оптимізувати його діяльність.

І тоді пані Салогуб І.І., начальнику Управління Північно–Східного офісу держаудитслужби в Полтавській області, не буде приводу коментувати порушення бюджетного законодавства виконкомом Кременчука. А містяни зможуть зрозуміти, хто для кого в Кременчуці: КП «Теплоенерго» - для міста чи навпаки?" - додають "антикорівці".

 

Читайте також: Адміністрація КП «Теплоенерго» відзначила гулянкою отримання 2-х мільйонів з міськвиконкому
Також стежте за новинами “Програми Плюс” у FacebookTwitter , Telegram та Instagram.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 732 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 894 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1252 0