Новини з 1996 року

Півмільярда - кредитний борг Кременчука сьогодні. Чиновники кредити беруть, а мешканці виплачують

Валерія Макряшина 14 червня 2019 12:10 700 0

Сума кредитів, які останніми роками набирає Кременчук, дійсно вражає. На що беруть кошти в борг місцеві чиновники і на що їх витрачають?

Кредити оформлені на низку міських комунальних підприємств, а міська рада виступає в цих угодах гарантом.

За даними Департаменту фінансів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, який розробив на майбутню сесію міськради Програму управління місцевим боргом м. Кременчука на 2019 рік, протягом цього року місто має сплатити 61 млн 527 тис 400 грн боргових зобов'язань.

Загальний борг - 487 млн 593 тис. грн, які Кременчук має погасити до 2031 року. Й тут варто зауважити, що кредит гаситимуть самі кременчужани - своїми податками. 

Кременчуцькі кредити

У 2016 році наше місто уклало кредитний договір з НЕФКО на суму 5 млн 610 тис. грн. Гроші брали на впровадження заходів проекту «Технічне переоснащення та модернізація вуличного освітлення міста Кременчука Полтавської області». Простішою мовою - на встановлення місцевим комунальним підприємством «Міськсвітло» нових сучасних світлодіодних світильників. 

Строк запозичення - 5 років. Відсотки за користування кредитними коштами становлять 3% річних.

Крім того, витрати місцевого бюджету на забезпечення гарантійних зобов'язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії, передбачено в сумі 59 млн 769 тис. 300 грн.

Так, КП «Кременчукводоканал» під місцеву гарантію ще в далекому 2010 році взяв субкредит, за який усім кременчужанам прийдеться страждати з надвисокими тарифами ще до листопада 2027 року точно. Загальна сума субкредиту, який був наданий нашому комунальному підприємству, складає аж 6 млн 528 тис 743, 88 доларів США.

У 2019 році погашення основної суми субкредиту планується здійснювати двома платежами 15 квітня, що, напевно, й зробили, та 15 жовтня - на загальну суму 431 тис. 748,26 доларів США. 

У 2016 році Кременчук узяв новий кредит - від Європейського банку реконструкції та розвитку на реалізацію програми «Проект оновлення міського електротранспорту» в сумі 8 мільйонів євро. Саме на ці кошти Кременчук придбав тролейбуси "Богдан".

Строк кредиту - 12 років, упродовж яких він має бути повністю погашений рівними піврічними платежами, з урахуванням пільгового періоду, що становить 2 роки.

У 2018 році Європейський банк реконструкції та розвитку профінансував у Кременчуці ще один проект - «Підвищення енергоефективності громадських будівель». Загальна сума кредиту - 7 млн 500 тис. євро.

Строк кредиту – 13 років.

Також, за даними департаменту фінансів, у цьому році планується розпочати залучення кредиту ЄБРР у сумі 4 млн 160 тис. 9 євро під місцеву гарантію. 

Співвідношення обсягу гарантійних зобов’язань до доходів бюджету розвитку місцевого бюджету міста Кременчука на 2019 рік – 17,5 %. 

Варто відмітити, що, зважаючи на головний кошторис нашого міста, а саме - бюджет на 2019 рік, частка боргу від нього становить 23%. Таким чином, якби місто щороку виділяло 23% на погашення кредиту, ми б їх справно погасили. А зважаючи на той факт, що нашим чиновникам більш до вподоби витрачати кошти на благоустрій - здебільшого на дороговартісні квіточки та кущі, - це просто нереально. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 111 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3805 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 169 0