Новини з 1996 року

Пів року кременчужан труїтимуть викидами! Коли мер скаже "прошу голосувати, прошу підтримати"?

Марина Баніт 22 січня 2018 11:36 1077 0

На апаратній нараді керівник лабораторії епідеміологічної служби Василь Товстий приголомшив своєю заявою усіх присутніх!

Пан Товстий притаманним йому беземоційним, байдужим голосом повідомив на апаратній нараді про те, що ситуація під контролем, але ДОСЛІДЖЕННЯ ПОВІТРЯ НАРАЗІ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ!

- Тобто ви не моніторили стан повітря взагалі?

Міський голова Віталій Малецький спитав, чи є гаряча телефонна лінія в лабораторії. На це головний лаборант повідомив, що ніякої гарячої лінії в них немає. Усе, що є, це номер 1563, куди телефонують люди, а звідти приходять повідомлення до них.

Міський голова пояснив, що він нещодавно був на Молодіжному:

- Ми відчиняли балкон, то дуже смерділо! Навіть міські депутати телефонували, скаржилися, що в районі Петрівки, Молодіжного просто дихати немає чим!

На це Товстий заявив, що за температури нижче +10 градусів технічно неможливо проводити дослідження. 

- Тобто десь півроку можна робити взагалі що завгодно підприємстам?

- А є якийсь вихід з цього? Може, вам треба якесь обладнання купити? Підготуйтеся до наступної апаратної наради, - попросив міський голова ввічливо пана Товстого і повідомив, що він писав листи підприємствам, а вони відповіли, що все в штатному режимі працює.

Варто додати про незрозуміле покриття міським головою бездіяльності та байдужості головного лаборанта. Щотижня Василь Товстий звітує монотонно, коротко, байдуже про те, що "йому не смердить - ситуація стабільна, підконтрольна, перевищення викидів не виявлено". Лабораторні дослідження не фіксують перевищення, а тепер узимку взагалі не контролюють стан повітря. Байдужість до даного питання самого керівника відповідної служби мала б бентежити самого міського голову... Звичайно, якби сам міський голова переймався станом атмосферного повітря  і сам вживав заходи в боротьбі із забруднювачами, то так би воно й було. Якщо порушення цього питання є лише таким собі маркетинговим ходом з метою показати, що міський голова зробив усе, що може, але екологія непосильна для нього, - то це лишенько для міста Кременчука.

Бо з огляду на те, про що писала "Програма Плюс" раніше, підприємства і не думали нічого робити з метою зменшення викидів. Натомість влада державного та обласного рівня, навпаки, роздає дозволи на збільшення викидів на використання альтернативних, більш небезпечних для кременчужан видів палива.

Тож лишається відкритим питання до міського голови, який, якщо зацікавлений, то з легкістю командує на сесії міської ради: "прошу голосувати, прошу підтримати", і хто там що має проти - буде, як мер сказав та його депутати.

Тож, може, вже настав "зірковий час" для міського голови, який насправді, якщо забажає, може легко вплинути на екологічу ситуацію в місті? Чи немає зацікавленості, щоб зрушити дане питання на користь мешканців міста? 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 637 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1043 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1492 0