Новини з 1996 року

Після звільнення Супрун медицина стане повністю платною? Петиція і точки зору кременчужан

Людмила Скачко 01 серпня 2019 13:50 1667 0

5 червня на сайті президента України з’явилася електронна петиція про те, аби залишити Уляну Супрун на посаді керівника МОЗ України з її командою та продовжити реалізацію реформування сфери охорони здоров’я.

«За останні роки почалась безпрецедентна трансформація системи охорони здоров'я. Треба дозволити команді на чолі з Уляною Супрун продовжити трансформацію системи охорони здоров'я по затвердженим планам до моменту відчуття незворотності процесів. Це занадто важливо для нас та наших дітей», - пояснюється в петиції.

За два роки їй вдалося зробити те, що не спромігся зробити жоден попередній очільник МОЗ України, а саме почати нарешті реформування застарілої системи охорони здоров’я. Провести боротьбу з пережитками радянської медицини та тіньовими схемами вдавалося далеко не всім та і не всі намагалися з цим боротися, а навіть підтримували «лікарняну мафію» аби не втратити свій вплив у сфері медицини та не залишитися без  прибутків від сумнівних махінацій.

На посаді в.о. міністра охорони здоров’я України Супрун вдалося провести медичну реформу. 10 постанов, які ухвалив уряд і підписав президент, заклали основи реформування в систему охорони здоров’я, це були і концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я і розвиток системи громадського здоров’я.

Програма «Доступні ліки», яку запустило МОЗ у 2017 році аби пацієнти змогли отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Та на сьогодні ця програма активно розвивається. Система eHealth, яка ще два роки тому здавалася в Україні неможливою, сьогодні успішно працює.

Реорганізація медичних закладів – одна із найважливіших змін у медицині, адже реорганізація медзакладів у комунальні некомерційні підприємства стала одною із умов для кожного медичного закладу аби ті змогли укласти договір з Національною службою здоров’я України та почати працювати за принципом «гроші за пацієнтом». До процесу реорганізації долучилося 100% закладів, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Взагалі, зараз у міських лікарнях можна запросто безкоштовно здати аналізи та перевірити наявність в них ліків.

Наразі триває боротьба за медичні університети, МОН усунули з посад кількох керівників вищих медичних закладів України.

У 2018 році була створена єдина для всієї країни кампанія «Лікар для кожної сім’ї». В рамках цієї кампанії українці змогли обрати собі лікаря і підписати з ним декларацію. Понад 25 мільйонів українців обрали своїх лікарів.

Лікарі отримують вигідніші умови праці, місцева влада - успішний соціальний об’єкт, а пацієнти - якісніші та доступніші медичні послуги.

У 2019 році триватиме підготовка до трансформації спеціалізованої допомоги: поліклінік та стаціонарів. А з 1 січня 2020 року нові механізми фінансування запрацюють на всіх рівнях медичної допомоги - від первинної до стаціонарної.

Також планується запустити в роботу Електронний реєстр листків непрацездатності. Лікарняні листки буде неможливо підробити або купити.

Трансформація системи охорони здоров’я дала можливість кожному лікарю первинної медичної допомоги відкрити приватну практику.

 

 

Наразі петиція набрала більше 5 600 голосів з необхідних 25 тисяч. 

Але все таки не всі за те, щоб Супрун залишалася на цій посаді.

Хтось вважає що за часів її роботи стало більше добровільно-примусового. Лікарі, з якими не було заключено жодного договору як отримували копійки так і отримують, а от ті, в яких є підписані декларації разом зі своїми медсестрами отримують заробітну плату в рази більшу.

На жаль спіткала біда і лікарні в деяких районних центрах, їх просто закрили, тому тепер аби потрапити до лікаря потрібно проїхати ледь не 100 кілометрів. А про амбулаторії в селах взагалі говорити нічого, навіть якщо і десь вони з’явилися, то працювати там просто нікому.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1292 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1965 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2521 0