Новини з 1996 року

ПІШОВ В АГІТПРОП ТА В ОКОЗАМИЛЮВАННЯ. Наш "герой"- кременчуцький нардеп Юрій Шаповалов

kurilov 14 серпня 2015 11:52 1118 0

Народний депутат України від Кременчука Юрій Шаповалов узявся за підвищення ефективності своєї роботи у Верховній Раді України.

Наш нардеп штампує законопроекти, які ніколи не будуть прийнятими, але у Юрія Шаповалова натомість є що сказати людям – у парламенті він сидить не просто так, але щось та робить. Робить і справді щось таке, що опису не піддається.

Тож  якщо вчора народний депутат України від Кременчука  воював за безмитне ввезення в Україну імпортних кораблів, що були у використанні (водних мотоциклів), а згодом узявся забороняти через Верховну Раду припинення будівництва свого колеги нардепа-олігарха Костянтина Жеваго, то нині нові віяння.

Цього разу нардеп став на шлях демагогії.  Й приклад тут  – погроза банкірам від пана Шаповалова, що вони у випадку проблем зі своїми банками відповідатимуть тим, чого у них немає, – власним майном.

 

Що пропонує Юрій Шаповалов? 

       

У Верховній Раді зареєстровано законопроект Юрія Шаповалова, яким пропонується, щоб «…засновники акціонерних товариств, що здійснюють діяльність відповідно до Закону України «Про банки та банківську діяльність», несли повну матеріальну відповідальність усім своїм майном та майновими правами, у тому числі часткою у майні інших осіб, за фінансовими зобов’язаннями товариства, якщо рішенням суду не буде встановлено їх невинуватість у визнанні товариства проблемним, неплатоспроможним».

«З моменту прийняття рішення про визнання банку проблемним правління НБУ цим же ж рішенням зобов’язане наклаcти заборону на відчуження рухомого та нерухомого майна власника банку, щодо якого прийнято відповідне рішення», - така пропозиція нашого народного депутата.

«У парламенті зареєстровано вкрай важливий законопроект Юрія Шаповалова», - зазначають у своєму листі до редакції помічники нашого нардепа, у якого прокинулася цікавість до законотворчості.

Як на репортера, черговий прояв написання законопроектів нашим нардепом – річ цікава.

Але шансів пройти написаному ним через Верховну Раду  в цьому випадку жодного. Про те, що й тут, як у всіх інших зразках творіння законів, Юрій Шаповалов не є надто грамотним, ще напише експертна група нашого парламенту.

Однак, як на репортера, наш народний депутат свідомо упустив  іще одну річ і вона така.

 

Про що забув наш нардеп?

 

Поки що невідома остаточна думка експертів, але народний депутат України Юрій Шаповалов забув про таке.

У переважної більшості наших банкірів – представників великого бізнесу та його колег–нардепів теж, немає жодної власності, за ними записаної. 

І для переконання правдивості цього твердження не варто навіть відкривати базу даних  ЄДР – сайт Мін'юсту, де можна дізнатися про власність наших нардепів.

Натомість є інші приклади, які це підтверджують, узяті з життя того ж народного депутата Юрія Шаповалова.

Достатньо відомо – кременчуцький нардеп мешкає у котеджі на березі Дніпра, що на вулиці Флотській у Кременчуці.

Однак, шукаючи власника цієї ділянки, ми ніколи не знайдемо там прізвище нашого народного депутата.

У нього немає там власності, однак є власність підприємства, яке зареєстровано на старшу сестру пана Шаповалова – пані Ірину Мовчан. До речі, те ж саме з рахунками в офшорах.

У кременчуцького нардепа немає рахунків на Сейшельських островах. Достатньо того, що підприємство, зареєстроване на сестру пана Шаповалова, має саме це - сейшельське коріння.

Звідси і питання – якщо наш нардеп чинить таким способом,  а для такого твердження достатньо поглянути на його авто, яке у декларації пана Шаповалова відсутнє, то чому він думає, що його колеги-банкіри чинять інакше?

У них, власників наших комерційних банків, – особливого майна немає. Так усе – самі дрібниці. Старе авто, стара дача, квартира-хрущовка, якими ніколи не перекрити зниклі банківські вклади.

До речі, у нашого нардепа в декларації те ж саме – якісь старі автівки й незрозумілий металобрухт.

Звідси й висновок – новий законопроект, за яким ніхто й нічим не відповідатиме й  про який повідомляють помічники нашого народного депутата, як на репортера, не вартий паперу, на якому надрукований.

 

І про зразки його законотворчості

 

Які саме законопроекти продукує наш нардеп від Кременчука – можна побачити на сайті Верховної Ради. А за побаченим є прогрес. Якщо у минулому скликанні пан Шаповалов писав скарги на журналістів і воював за введення мита на друкарську фарбу, то нині його законопроекти більш «людяні».

Зокрема, вони стосуються безмитного ввезення в Україну кораблів (водних мотоциклів, з чого можна зробити висновок - з  водним мотоциклом, який є у нашого нардепа, – проблеми і його слід міняти.

Зрозуміло, що горизонти Юрія Шаповалова – великі й мова тут не тільки про «кораблі».

Наш нардеп навіть написав законопроект про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо відновлення пенсійного віку жінок). За цей зразок творчості проголосувало аж 157 нардепів, й ці папери відхилено та знято з розгляду.

У нашого нардепа в активі також є законопроект «Про розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати у 2015 році». Однак цей «зразок» депутатської  думки ніхто у парламенті не розглядав, а самі папери повернули його розробнику – нашому нардепу.

Звісно, у народного депутата України від Кременчука є й інші законопроекти, зразка «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення надання в користування на умовах оренди водних об'єктів», однак для того, щоб зрозуміти, для кого цей закон,  слід спочатку збудувати собі в забороненій зоні великий котедж на березі Дніпра.

А далі – можна частину Дніпра забрати в оренду.

Втім не один Юрій Шаповалов розумний  у свою кишеню. Інші нардепи, які цей законопроект повернули без розгляду, – теж не ідіоти.

P.S. Загалом, цікаве заняття - стежити за законотворчістю нашого нардепа,  яке  більше нагадує псування паперу.

Відповідно,  редакція  чекає нових ініціатив від пана Шаповалова й пропозиції тут такі.

Пан Шаповалов може повернутися до тих законів, які розробляв у минулому скликанні. Там теж є цікаві зразки «депутатської творчості». Ще – можна просто втілювати у життя все, що обіцяв кременчужанам.

Втім у цій ситуації нашому "герою" видніше, що йому робити.

 

Олександр Курилов

 

 

Теги: Резонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись