Новини з 1996 року

Підприємців лякають штрафами у 69 тисяч гривень за неоформлених працівників

Юлія Билина 11 січня 2017 16:01 1953 0

За неоформлення найманих працівників на роботу, а також виплату їм грошей менше "мінімалки" та інші маніпуляції роботодавцям доведеться платити захмарні штрафи.

Штрафи за все: неукладення трудового договору з працівником, виплату зарплати у конверті, за зарплату, меншу "мінімалки", за несплату єдиного  соціального внеску (ЄСВ) - таким був основний меседж від начальника Кременчуцької податкової на семінарі для представників малого бізнесу, що відбувся щойно у мерії.

Причому розмір штрафів вражає: максимальний штраф за порушення трудових прав одного найманого працівника становить 96 тисяч гривень ! 

Малий бізнес примушують сплачувати ЄСВ у розмірі не менше 704 гривень за кожного працівника. Навіть у тому випадку, якщо людина оформлена не на повну ставку або має трудову угоду на певну кількість годин і отримує менше мінімальної зарплати у 3200 гривень, ЄСВ за неї необхідно сплачувати у повному обсязі - все ті ж 704 гривні, підкреслила Яна Капліна, заступник начальника відділу роботи з платниками податків КОДПІ. 

 

 

Єдині, кому дали право обирати розмір ЄСВ, - представники дрібного бізнесу, що перебувають на єдиному податку й належать до першої групи. Вони можуть платити 50% від передбаченого податку ЄСВ, але в такому разі й трудовий стаж їм буде нараховуватися лише за половину місяця.

Представники податкової підкреслили: навіть так звані "сплячі" ФОПи, що перебувають на загальній системі оподаткування, тепер повинні платити 704 гривні щомісяця, незалежно від того, мають доходи чи ні.

Тож представники КОДПІ порадили подати заяву про припинення підприємництва, якщо грошей на податки немає. В такому разі доведеться сплатити ЄСВ лише за той місяць, у якому подана заява про припинення бізнесу. 

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 382 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 859 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3366 0