Новини з 1996 року

Підготовка до виборів? На нову газету мера Малецького виділять більше 9 млн грн. Депутати підтримали

Валерія Макряшина 12 грудня 2019 16:45 828 0

Відтепер єдиними ліками для кременчужан стануть кольорові сторінки нового видання нашого мера, за створення якого сьогодні на сесії Кременчуцької міськради проголосували більшість депутатів. Зокрема, 32-оє з них, які звикли жити в ілюзіях та фантазіях, що їм малює наразі комунальне телебачення КТРК.

Проти створення цієї газети, яку контролюватиме нинішня міська влада та яка апріорі не стане ніколи об'єктивною та незалежною від самого мера Віталія Малецького, виступали представники кременчуцьких громадських організацій, засобів масової інформації, активісти та просто небайдужі кременчужани. Була навіть створена петиція на сайті мерії, яка за добу набрала необхідну кількість голосів.

 

Читайте також: Макулатурний "бабах". Кременчуцькі активісти проти газетного рупора мера Малецького

                 Кременчуцький нарцисизм. Подякуємо меру Малецькому за вчасно розчищений сніг у новій газеті

                 Мільйони на газету мера Малецького при тарифному зубожінні кременчужан. Активісти на земельній комісії

 

Активісти ж у цей час ходили на засідання різних депутатських комісій, де зачитували свої звернення, в яких вказували, що виділення таких грошей, а йдеться про суму 18 млн грн, 9 млн грн з яких витратять на газету, тиражем аж 44 тисячі примірників, - це марнотратство. Тим більше на газету, яка стане друкованим "ехом" мера Малецького. І навіть сьогоднішній мітинг під стінами міськради нічого, на жаль, не змінив у головах наших владників, які поставилися до цього питання вкрай легковажно. 

Активісти ж, які прийшли на сесію, не полишали спроб привернути увагу депутатів до того, що вони власноручно створюють чергову агітаційну газету, яка працюватиме виключно на користь нинішньої влади та ще й створюють її в рік місцевих виборів. 

 

 

Із трибуни виступив представник міської громадської організації "Свобода" Олег Цибрій. Чоловік зауважив, що вони категорично проти того, щоб на газету витрачали такі шалені кошти. На його думку, вони б могли покрити витрати на закупівлю комп'ютерів у всі школи нашого міста. Якщо не на комп'ютери, то на апарат МРТ в лікарню, на ремонт мостів, доріг і на облаштування нових дитячих майданчиків тощо.

Також депутати заслухали кременчуцьку правозахисницю Ніну Дашко, яка зазначила, що створена газета буде черговим агітпропом нинішнього мера Малецького й нічим іншим. Вона погодилася, що кошти, передбачені КТРК, могли б піти в більш правильне русло - на необхідні кременчужанам речі, а не на нову газетку. 

 

 

Виступила сьогодні й представниця ГО "Європейський клуб" і журналістка  Тетяна Донченко. Вона неочікувано для більшості в залі засідання подякувала депутатам, бо вони, бідненькі, так рідко чують щирі слова подяки: 

"Шановні депутати, пані та панове, а знаєте, я вийшла сюди для того, щоб вам подякувати. Чесно, я хочу вам подякувати, щиро подякувати. Щось дуже мало хто з вас посміхається. Це ж так класно, коли вам дякують. Хочу вам подякувати за те, що ви поцінували голос НЕпровладних ЗМІ на цілих 9 млн 360 тисяч гривень, які ви готові витратити на те, щоб наш голос звучав менш гучно... Але я скажу вам так: моя самооцінка і самооцінка нашого видання зросла й ми будемо працювати далі, боротися з корупцією і з нецільовим витрачанням коштів..." - заявила Т. Донченко. 

Вона додала, що, попри відсутність інформаційних каналів, журналісти не перестануть їх шукати, добувати та все знайдене висвітлювати. Крім того, Тетяна Донченко згадала один із робочих моментів. Вона розповіла, що колись у них у редакції працювала практикантка, яка позбирала всі обіцянки комуністичної партії й пішла до них із запитанням, коли це все, мовляв, здійсниться, натомість отримала друковану газету про подвиги цієї ж партії. 

Також на сьогоднішньому засіданні виступила кременчужанка Людмила Шаповалова, яка зачитала заяву про порушення владниками прав і розкрадання ними ж коштів громади шляхом використання бюджету Кременчука в протиправний спосіб. Не підтримали проєкт і депутатка Оксана Піддубна та Тетяна Сідерка.

Обидві зазначили, що аргументів на користь газети немає. Натомість у Кременчуці залишатиметься дірка в бюджеті, в медицині, в освіті, в трубах та в гаманцях самих кременчужан, які вже не знають, як оплачувати такі шалені суми в платіжках за тарифами, які затвердив міськвиконком. 

Депутатка Оксана Піддубна знову нагадала своїм колегам, куди можна було б перерозподілити ці 9,3 мільйонів гривень і обурилася "перевзуванням" депутатів, які нещодавно заявляли, що голосувати за проєкт цей не будуть, втім потім чомусь раптом передумали. 

Тетяна Сідерка ж заявила, що проблеми нашій міській владі на шпальтах власної газети потрібно не висвітлювати, а вирішувати. Хоча навряд чи про проблеми там щось писатимуть, згадуючи так звану "політику" КТРК відносно мешканців - "менше знають - міцніше сплять"...

І тут, немов з іншої реальності, з'явилися вони - типові читачі газети "Автограф".

Жіночка в прекрасному головному уборі, тоненьким голосом подякувала меру Малецькому та депутатам за чисті дороги і тротуари, за прекрасні парки і взагалі за те, що так зазвичай яскраво описується на сторінках газети.

За нею вийшов пенсіонер, який узяв естфету і понеслося - "дякую за те, за се..." І висловив чоловік думку, що треба таки всім кременчужанам отримувати інформацію "з перших рук". Що це за руки - незрозуміло, напевно, що мерські.

Бо, як зазначив згодом із місця депутат Руслан Ульянов, керуватиме газетою таки мер Віталій Малецький і в газеті буде все нормально, а не так, як висвітлюють інші ЗМІ, які бачать і ями на дорогах, і неідеальні ремонти, ні, стоп, ремонтів вони в школах взагалі не бачать.

І ось у чому фішка, як заявив пан Ульянов, - якщо щось піде не за планом міського голови, тобто писатиметься щось не те й не про те, то редакція змінюватиметься.  

І що там із незалежністю та об'єктивністю? 

 

 

У результаті мер поставив крапку, сказавши "прошу голосувати – прошу підтримати". Й під політ фіолетових літачків 32 депутатів рішення про створення газети й виділення аж 18 мільйонів КТРК підтримали. Двоє депутатів утрималися, а шестеро проголосували "ПРОТИ".

До вашої уваги прізвища тих депутатів, які поставили інтереси мера вище інтересів кременчуцької громади:

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1058 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1946 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 915 0