Новини з 1996 року

Оце так! Цього року Сорочинський ярмарок проведуть у двох містах

Валерія Макряшина 05 червня 2019 11:15 934 0

Найбільший захід країни - Національний Сорочинський ярмарок, який традиційно відбувається в серпні у Великих Сорочинцях на Полтавщині, цьогоріч проведуть ще й у сонячній Одесі.

Про це повідомили організатори ярмарку на офіційному сайті. 

 

 

А триватиме він з 26 по 30 червня на території від Приморського бульвару (пам’ятник Дюку де Рішельє) до Літнього театру “Морвокзал”.

“Сто сімдесят років тому Одесу відвідував Микола Гоголь, який відразу закохався в це неповторне й чарівне місто на морі.

А сьогодні ми веземо в Одесу дух гоголівських часів, його улюблений Сорочинський ярмарок з народними пісенними, музичними та танцювальними колективами, з гоголівськими героями і самим “Миколою Гоголем”, з автентичними народними розвагами.

Відвідуючи “третю столицю“ в середині позаминулого століття, Гоголь сказав: “Тут я можу дихати”. Пропонуємо вдихнути на повні груди повітря гоголівських часів, відвідавши Національний Сорочинський ярмарок в Одесі!” – йдеться в повідомленні.

Олександр Князь, режисер-постановник ярмарку, повідомив, що офіційний Національний Сорочинський ярмарок у серпні відбудеться на Полтавщині. Сорочинський ярмарок в Одесі, за його словами, є додатковим проектом.

 


Національний Сорочинський ярмарок є одним з найвідоміших ярмарків в Україні.

З 1966 року у Великих Сорочинцях Миргородського району почали відроджувати давню традицію проводити ярмарки в Україні. Село прославив великий земляк —  письменник Микола Васильович Гоголь. У повісті «Сорочинський ярмарок», що є складовою частиною «Вечорів на хуторі біля Диканьки», Микола Гоголь описує, як люди з усіх кінців їдуть на ярмарок десь на початку XIX ст.

З серпня 1999 року, згідно з указом Президента України, Сорочинський ярмарок має статус Національного, повідомляє “Вікіпедія”.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2574 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2584 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3813 0