Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 23 лютого 2021 08:45 328 0

Які ризики слід врахувати під час оформлення іпотеки

Перед оформленням іпотеки українцям радять усвідомити всі ризики та спрогнозувати свої витрати та доходи упродовж усього терміну кредиту.

Традиційно кредит на купівлю житла банк надає під відсоток, а гарантією повернення є застава нерухомості: квартири чи будинку, пояснюють у Координаційному центрі з надання правової допомоги.

Перед оформленням іпотеки українцям радять:

- вивчити пропозиції банків. Вони повинні публікувати паспорт кредиту на житло та основні умови в єдиному вигляді з однаковою структурою;

До основних умов кредиту належать: сума, строк, реальна процентна ставка, тип ставки, розмір 1-го внеску.

- перевірити розмір 1-го внеску. Зазвичай умовою іпотечних договорів є 1-й внесок, який позичальник сплачує самостійно. Наприклад, 40% від вартості квартири людина сплачує з власних коштів, а 60% – банк надає в кредит;

- розрахувати свої фінансові можливості. Від розміру авансу залежатиме строк повернення кредиту.

- з'ясувати тип відсоткової ставки - змінювана або фіксована;

Якщо ставка змінювана, то в паспорті кредиту має бути описаний порядок зміни та вказаний індекс, який застосовується для розрахунку. Як правило, для визначення ставки за кредитом банки використовують Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб - UIRD. Значення індексу щоденно оновлюється та оприлюднюється на сайті НБУ.

- дізнатися повну річну ставку з усіма комісіями;

"Під час визначення вартості кредиту враховуйте не лише відсоткову ставку, а й інші можливі витрати. Зважайте на плату за страхування майна, послуги нотаріуса та в деяких випадках – оцінку нерухомості", - йдеться в повідомленні.

- з'ясувати графік сплати відсотків та умови повернення кредиту.

Фахівці радять уважно прочитати договір та ознайомитись із можливими наслідками несвоєчасної сплати кредиту. Банк має зазначати розмір неустойки та порядку її сплати, повідомляти про інші можливі заходи, якщо позичальник припинить виконувати кредитний договір.

За стаціонарний телефон хочуть підняти абонплату

З 1 липня 2021 року на загальнодоступні телекомунікаційні послуги планують підвищити тарифи.

Відповідний проєкт наказу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, оприлюднила Федерація профспілок.

Згідно з проєктом вартість місячної абонентської плати за стаціонарний телефон для населення планують підвищити на 17,2% - з 59,71 грн до 70 грн. Для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців - на 52,6% - з 65,55 грн до 100 грн.

Якщо рішення ухвалять, воно набуде чинності з 1 липня 2021-го, але не раніше дня його офіційного опублікування.

В Україні створять нові потяги

Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні створять пасажирські поїзди, поїздка в яких триватиме 3-4 години.

Про ці плани гарант розповів на форумі "Україна 30".

За його словами, це заплановано в рамках проєкту "Велике будівництво".

Зеленський додав, що Крюківський завод уже отримав замовлення від держави на виготовлення нових пасажирських вагонів для "Укрзалізниці".

Крім того, в рамках проєкту мають намір вдосконалити вже існуючі маршрути потягів Інтерсіті.

Глава держави також зауважив, що триває робота із вдосконалення приміських поїздів.

Коли почнуть будувати Київську обхідну дорогу

У 2021 році в Україні планують побудувати 4,5 тис. км державних доріг і 2 тис. км місцевих. Зокрема, розпочнеться будівництво Київської обхідної дороги.

Про це під час форуму "Україна 30" заявив президент Володимир Зеленський.

"Ми маємо кілька амбітних пріоритетних проєктів. Один з них – Київська обхідна дорога. Ми плануємо розпочати її реалізацію вже цьогоріч. Її загальна протяжність становитиме 150 кілометрів", – сказав Зеленський.

Харківські безхатченки перетворили метро на своє "житло"

Про це повідомили в «ХС. Харків».

Найбільше страждає станція метро "Героїв праці", вихід до "Познані".

"До вечора 21:00 і пізніше збираються бомжі на нічліг. Сморід стоїть неймовірний завжди. Вони мочаться в решітки, сплять, їдять там же. По переходу характерні патьоки і бруд. На сходах сліди блювотиння і г*на вже тиждень. Пил віковий. І при цьому метрополітен нібито підтримує санітарні норми і проводить дезінфекції... Поруч ще й хліб продають. Це просто крик душі... Запах сечі виїдає очі", - скаржиться автор повідомлення.

Міжнародний валютний фонд відмовився надати Україні транш через низку причин

Про це заявив Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30".

За словами президента, Україна за програмою МВФ отримала вже 2,1 млрд доларів.

"Ще у нас два транші. Всього в цій програмі три транші: 700 мільйонів і ще 700 мільйонів. Зараз повинні вони були сказати дату, коли буде виділений другий транш на 700 мільйонів. Програма не виконана через деякі речі", - сказав він.

Так, МВФ відмовився надати Україні транш на 700 млн доларів через закон про Вищу раду правосуддя, законопроект про НАБУ та ще декілька економічних законів, які потрібно було ухвалити.

Для працевлаштування відкриті Польща і Чехія

Через пандемію українцям практично неможливо офіційно працевлаштуватися у США і дуже складно в Німеччині, Бельгії, Нідерландах.

У Європі через зростання внутрішнього безробіття, викликаного пандемією коронавірусу, посилили контроль на кордонах. Це призвело до збільшення кількості депортацій громадян України, які працюють у ЄС нелегально, пише УНІАН.

 У 2020 році пандемія завдала істотної шкоди світовій економіці, знищивши еквівалент 225 мільйонів робочих місць із зайнятістю на повний день, розповіла голова рекрутингової компанії "Перша Віза" Руслана Бровчук, посилаючись на дані Міжнародної організації праці.

За її словами, постраждала молодь.

"Втрата зайнятості серед молоді (15-24 років) склала 8,7% в порівнянні з 3,7% серед дорослих", - сказала Бровчук.

Також вона наголосила, що зараз українцям дуже важко офіційно працевлаштуватися в США, оскільки в цій країні діють програми, спрямовані на зниження припливу низькокваліфікованих осіб з-за кордону.

Для українців більш привабливими є Німеччина, Бельгія, Нідерланди, проте отримати офіційну роботу там складно. Для працевлаштування відкриті тільки Польща і Чехія, зазначила Бровчук.

Експерт додала, що зараз країни через пандемію на внутрішніх кордонах ввели суворий контроль, тому кількість депортованих українців, які їдуть, наприклад, працювати в Німеччину з польською візою, різко збільшилася.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1561 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1898 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2268 0