Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 25 січня 2021 08:45 172 0

Назвали умову в'їзду до Польщі без відбування карантину

Особи, які в'їжджають до Польщі, з 23 січня можуть не проходити обов'язковий десятиденний карантин.

Це можливо за наявності підтвердження негативного тесту на коронавірус, який був зроблений протягом 48 годин після перетину кордону, повідомляє прессекретар Бещадського відділу прикордонної служби Польщі Елжбета Пікор.

"Так, ця норма з суботи діє на кордоні. Кілька людей таким чином вже перетнули кордон у пунктах пропуску Медика і Корчова", - заявила Пікор.

Йдеться про всі види тестів, в тому числі експрес-тести на антитіла до Covid-19.

25 січня Україна виходить з посиленого карантину, але деякі заборони залишаться в силі

Як передає Politeka.net, з понеділка по всій країні почне діяти адаптивний карантин.

Так, після повернення до обмежень "помаранчевої зони" в Україні знову запрацюють:

Непродовольчі магазини і ринки, торгові центри;

Кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування;

Кінотеатри та театри - в помаранчевій зоні вони могли працювати із заповненістю не більш ніж на 50% місць;

Спортзали та фітнес-зали - тільки за умови, коли можна дотримати обмеження на кількість відвідувачів у залі;

Музеї, виставки, галереї - але за умови допуску не більше однієї людини на 10 кв. метрів площі.

Крім того, в Україні знову відкриються школи, а дитячі садки продовжать працювати в звичайному режимі.

У МОЗ повідомляють, що кількість зайнятих місць у лікарнях зараз близько 30%, тому після виходу з посиленого карантину збережуться деякі заборони.

Варто відзначити, що в лютому уряд має намір продовжити умови адаптивного карантину до кінця березня 2021 року.

Українці можуть залишитися без зарплати через карантин

Стало відомо, чи може роботодавець зменшувати зарплату у зв'язку з переходом працівника на дистанційну роботу.

Як передає Politeka.net, у пресслужбі Міністерства юстиції зазначили, що при дистанційній роботі правила внутрішнього трудового розпорядку на таких працівників не поширюються, якщо інше не передбачено трудовим договором.

"Працівники, які працюють дистанційно, розподіляють свій робочий час самостійно.

Загальна тривалість робочого часу при цьому не може перевищувати 40 годин на тиждень, а для працівників у віці від 16 до 18 років − 36 годин на тиждень, осіб у віці від 15 до 16 років − 24 години на тиждень", - ідеться в повідомленні.

Більш того, дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі і в терміни, визначені чинним трудовим договором. Винятком є тільки той випадок, коли з роботодавцем обумовлені інші умови.

Також особи не мають права в односторонньому порядку зменшувати розмір заробітної плати у зв'язку з переходом працівника на дистанційну роботу.

В українців хочуть відібрати вихідні

Які нововведення хочуть запровадити і чи потрібно скасовувати перенесення робочих днів взагалі.

Так, у Раді зареєстрований законопроект №4597, яким пропонується внести зміни до статті 67 Кодексу законів про працю України та заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, встановлених цим кодексом, передає 24 канал.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що перенесення робочих днів (особливо його надмірна кількість) погано впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами і донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі.

Також уточнюється, що перенесення робочих днів призводить до того, що українці часом працюють 6 днів поспіль, що є порушенням норм щодо мінімального відпочинку працівників. З іншого боку, відпочинок довжиною в 4 дні знижує трудову мотивацію.

За словами експерта ринку праці Тетяни Пашкіної, якщо таке перенесення скасують, то це не означає, що українці будуть слідувати новим правилам. Є велика ймовірність, що працівники все одно братимуть відгули, лікарняні тощо, щоб "відгуляти" чотири дні, як і раніше.

"Якщо ми говоримо про професійне вигорання, то не факт, що люди, які будуть працювати більше, будуть і виробляти більше. Знову ж таки, якщо буде образа на те, що забрали вихідний, то про яку продуктивність ідеться", - зазначила експерт.

В Україні в найближчому майбутньому скоротиться кількість пенсіонерів

Громадянам доведеться працювати до 63 або 65 років, передає "Обозреватель"

Згідно з положенням у Законі "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", уже з 2022 року на пенсію зможуть вийти тільки ті українці, які мають не менше 29 років стажу.

Хоч зараз посилення правил більшість українців на собі не відчули, але вже через два роки, коли в 60 років пенсію отримуватимуть тільки ті, в кого є 30 років стажу, цю норму не зможе виконати левова частка працюючих. Згідно з розрахунками Мінсоцполітики, у 2028-му приблизно половина (45%) усіх 60-річних отримувати пенсію не будуть через брак робочого стажу.

Уже у 2021-му для того, щоб у 60 років вийти на пенсію, потрібно мінімум 28 років стажу.

Варто відзначити, що в березні поточного року планується проведення сучасного перерахунку пенсій і підняти їх на 11%.

Підвищення пенсій не торкнеться тих, хто отримував мінімальну або менше середньої заробітної плати. Крім того, підвищення не торкнеться українців, які мають суттєві надбавки до пенсій.

Як відомо, з 1 грудня 2020 року в трьох мільйонів українських пенсіонерів збільшилися виплати - через те, що зріс розмір прожиткового мінімуму.

Згідно з даними ПФУ, за останній квартал 2020 року розмір пенсій зріс на 96,91 грн або на 2,8% (на 1 жовтня 2020 року середній розмір пенсій склав 3 410,60 гривень).

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1302 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1666 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2012 0