Останні новини України

Уряд Канади профінансує новий проєкт України на суму $7 млн
Проект реалізовують для допомоги 30 українським громадам у запобіганні та відповіді на сексуальне та гендерно обумовлене насильство, заявила посол Канади в Україні Лариса Галадза у виступі на відкритті виставки "Річ у тім…", передає "Укрінформ". Виставка присвячена проблемі домашнього насильства.
"Викорінення сексуального і гендерно обумовленого насильства є ключовим пріоритетом для Канади як вдома, так і тут, в Україні... Мені дуже приємно оголосити про фінансування урядом Канади нового проєкту вартістю $7 млн для допомоги 30 громадам задля запобігання та відповіді на сексуальне та гендерно обумовлене насильство. На загальнодержавному рівні проєкт також допомагатиме національним інституціям надавати послуги жертвам і фінансуватиме програми запобігання насильству", - розповіла посол.
Проектом займатиметься Фонд народонаселення ООН. Галадза також сподівається на співпрацю з урядом України та місцевою владою.
Запустили чат-бота для боротьби з корупцією в українських медзакладах
Для виявлення корупції в медичних закладах України запустили чат-бот "Медсестра Іванка", який працює у Viber та Telegram.
Про це повідомили творці чот-боту з громадської організації "Антикорупційний штаб", пише hromadske.ua.
"Щодня лікарні витрачають мільйони гривень на медичні товари й послуги для боротьби з коронавірусом. І ці кошти, мовляв, часто витрачаються неефективно або ж хворі не отримують безкоштовне лікування, за яке держава вже заплатила. Якщо лікарі стверджують, що в медзакладі немає необхідних ліків чи масок, то тепер кожен зможе перевірити цю інформацію через нашу програму і поскаржитися на корупцію", - розповів виконавчий директор "Антикорупційного штабу" Сергій Миткалик.
Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, є безкоштовним та охоплює всю Україну.
"Медсестра Іванка" дає змогу:
- залишити скаргу або повідомлення про корупцію в медзакладі;
- підписатися на будь-яку лікарню та отримувати оновлення про її закупівлі;
- переглянути статистику захворюваності в будь-якому населеному пункті країни;
- дізнатися про товари, які закуповують лікарні України, та їхні ціни.
Авіакомпанії запроваджують коронавірусні перепустки
Міжнародні електронні перепустки для пасажирів з грудня почнуть використовувати 5 великих світових авіакомпаній.
Перепустки вказуватимуть на відсутність коронавірусу, пише Financial Times.
Авіакомпанії розраховують, що це дозволить вийти з колапсу, який виник через пандемію.
У проєкті беруть участь дві американські компанії United Airlines і JetBlue Airways, німецька Lufthansa, британська Virgin Atlantic і швейцарська SWISS.
Перепустки працюватимуть таким чином, що після проходження тестування на коронавірус його електронний сертифікат скачуватиметься в додатку на смартфоні з QR-кодом. Потім результат тесту зможуть сканувати співробітники авіакомпаній і прикордонних служб.
В Україні дозволять виходити на пенсію в 50 років та отримувати подвійні виплати
В Україні деякі категорії населення отримають право виходити на пенсію у 50 років та отримувати накопичувальну пенсію.
Про це йдеться в законопроекті, який зареєстрований на сайті Верховної Ради.
Відзначається, що проект закону в Раді зареєстрував Денис Шмигаль. Він передбачає створення механізму накопичувальної пенсії для представників окремих професій.
Людям, які працюють у небезпечних для життя умовах, роботодавці повинні платити внески на накопичувальну пенсію.
Також людям, яким зараз немає 35 років, проте вони працюють на небезпечних підприємствах, у майбутньому дозволять виходити на пенсію у 50 чи 55 років. Також їм виплачуватимуть, крім солідарної, ще й накопичувальну пенсію.
В одному з міст України відмовились встановлювати головну ялинку
Цьогоріч влада Вінниччини не має наміру встановлювати новорічне дерево, а всі різдвяні святкування відбудуться в онлайн-режимі.
Рішення ухвалили через складну ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби.
Відповідну заяву на сторінці в соціальних мережах зробив мер міста Сергій Моргунов.
Посадовець хоче, щоб громадяни зустрічали свята вдома, із сім’єю, а не в медичних закладах. Коронавірус продовжує атакувати, наражати себе та своє оточення на ризик підхопити COVID-19 не варто.
Але думки вінничан розділились. Одні не підтримують такої ініціативи, інші пропонують використати кошти, які виділили на встановлення головної ялинки, на боротьбу з недугою.
Моргунов також додав, що натомість у місті встановлять вертеп, а на вулицях з’являться прикраси.
В Україні набули чинності зміни до ПДР, які стосуються всіх учасників дорожнього руху
Про зміни повідомляється на офіційному телеграм-каналі МВС, передає Politeka.net.
Так, тепер обов'язковим є пристібання ременями безпеки в автомобілях як для водіїв, так і для всіх пасажирів. Якщо раніше могли не пристібатися водії і пасажири таксі під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за їх межами, то тепер ремені безпеки є обов'язковими до використання. Причому вони повинні бути як на передніх, так і на задніх сидіннях.
Єдині, кому дозволяється не пристібатися в населених пунктах, - водії і пасажири з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних і спеціальних транспортних засобів.
Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, а також наносити на них додаткові позначення або закривати їх. Номери повинні бути чистими і достатньо освітленими.
Що стосується велосипедистів, то тепер їм дозволено рух смугою для маршрутних транспортних засобів.
Візьметься поліція і за пішоходів. Тепрь вони в темний час доби і в умовах недостатньої видимості обов'язково повинні використовувати світлоповертаючі елементи. Це може бути жилет, стрічка або, на крайній випадок, наклейка. Як альтернатива – одяг зі світловідбиваючими елементами. Вони дозволяють водієві помітити пішохода на відстані 150 метрів.
У період з 1 січня по 31 жовтня 2020 року в Україні сталося 135 626 ДТП, що на 5811 аварій більше, ніж за аналогічний період 2019 року. З них 21 694 ДТП з постраждалими. Понад 2800 громадян України загинули.
Найчастіше причинами ДТП стають перевищення швидкості, порушення правил дорожнього руху, керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Що стосується загибелі пішоходів, то найчастіше вони гинуть через те, що намагаються перейти дорогу в непризначених для цього місцях. Особливо часто це відбувається в темний час доби.
Податкові відкрили нове полювання на українців: по три штрафи на сім'ю
Українські підприємці почали отримувати від Державної податкової служби акти про нарахування штрафів за період, що перевищує строк позовної давності.
Про це повідомляє Politeka з посиланням на ubr.ua.
Бізнесмени повідомили про штрафи в соціальних мережах.
Так, у соцмережі підприємці заявляють, в Україні розпочалося "полювання" на ФОПів.
"Мабуть, з наповненням бюджету зовсім біда. Прийшов акт з податкової зі штрафами за період, що перевищує строк позовної давності. Причому не тільки мені. Обійдетеся. Зараз масово на ФОПів полювання, на сім'ю три таких акти прийшли. І у всіх - за період понад термін позовної давності. А в одному навіть штрафи є за період карантину, що начебто не можна", - розповів підприємець з Полтави Ігор Петриченко.
За словами інших підприємців, подібні листи від податкової приходять не тільки ФОПам, але і на ТОВи.
Слід зазначити, що термін позовної давності в Україні з таких порушень становить три роки.
Дану ситуацію прокоментував адвокат Ростислав Кравець, голова адвокатського об'єднання "Кравець і партнери". Він зазначив, що є два варіанти вирішення такої проблеми.
Головними документами, за його словами, повинні бути акт про проведення перевірки підприємства і відповідне повідомлення про рішення ДПС за результатами проведеної перевірки.
Якщо від ДПС прийшло подібне повідомлення-рішення, то його можна оскаржити - звернутися до вищестоящого податкового органу з відповідними поясненнями своєї незгоди або ж одразу йти до суду.
Слід зазначити, що законодавці внесли в Податковий кодекс норми з Кримінального кодексу, і тепер суми штрафів будуть залежати не лише від податкових порушень, але також і від ступеня обтяжуючих і пом'якшуючих обставин при їхньому здійсненні.
Так, збільшено штрафи за неподання в термін податкової звітності зі 170 до 340 грн. За кожне таке саме повторне порушення протягом року накладається штраф у сумі 1020 гривень (ця норма вже діє з 23 травня 2020 року).
При цьому було зменшено штрафи при затримці сплати податків до 30 днів з 10% до 5%, після 30 днів - з 20 до 10% від суми недоїмки.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись