Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 19 липня 2019 08:45 184 0

У президента порушили питання закону про зброю

Україні потрібно врегулювати питання володіння зброєю. Планується ухвалення відповідного закону.

Про це заявив радник команди президента з політичних питань та один із головних ідеологів партії "Слуга народу" Микита Потураєв, пише theБабель

Повна заборона зброї в Україні неможлива "в силу історичної традиції", сказав він.

Йдеться не про легалізацію, а про введення ситуації зі зброєю, яка продається, в правове поле.

"Закон необхідний, щоб визначити, хто може носити зброю, на яких підставах, яким критеріям ця людина повинна відповідати, яким правилам вона повинна слідувати і яку зброю вона може мати", — заявив Потураєв.

"Слово "легалізація" лякає людей. А коли ти говориш про те, що потрібно ввести в правове поле, — це абсолютно інша історія. У людей хибне уявлення про термін. Під легалізацією розуміють зняття деяких бар'єрів, а в нашому випадку — це якраз створення обмежень і правил. Як людина, в якої є легальна зброя, я точно знаю, про що говорю", — пояснив він.

Зараз є два громадські законопроекти про зброю. Радник президентської команди пропонує обʼєднати їх в один, який "усіх влаштує".

Зеленський розказав про схему, за якою 5 років розкрадали ЗСУ

В Україні викрили нову корупційну схему в оборонці: за п’ять років спецекспортери вивели на рахунки в офшорах $ 30 млн.

Про це Зеленський заявив на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, передає “РБК”.

“Ви чули гучну історію з корупцією в концерні “Укроборонпром”. Днями ми передали до правоохоронних органів ще одну схему у сфері оборонної промисловості. Як виявилось, протягом 5-ти років діяльності попередньої влади спецекспортери лише за декількома сумнівними контрактами перерахували майже 30 мільйонів доларів на рахунки офшорних компаній за нібито надані послуги”, – заявив Зеленський.

Дубілет просить писати йому про випадки рейдерства

Співзасновник мобільного банку monobank та радник в.о. обов'язки голови СБУ Баканова Дмитро Дубілет анонсував низку заходів у боротьбі з рейдерством.

"Рейдерство - величезна проблема для України. Просто вражає, реєстратори (а їх під 10 тисяч) можуть у нашій країні запросто переписати нерухомість, землю або бізнес на нового власника. Причому бізнес-процес побудований так, що попередній власник може нічого про це не знати.

Через це Україна втрачає мільярди. Адже в тому числі через цю проблему на наш ринок не заходять іноземні банки (дешеві кредити) і взагалі іноземний бізнес", - повідомив Дубілет у Facebook.

Робоча група, в якій він бере участь, намітила низку заходів, "щоб побороти це зло якомога швидше".

Він звернувся з проханням повідомити йому про свіжі випадки шахрайства, коли нерухомість, земля або бізнес незаконно поміняли свого власника через незаконні дій реєстраторів.

"Якщо ви знаєте когось, хто б міг розповісти про такий випадок, напишіть, будь ласка, емейл на reiderstvo.study@gmail.com. У цьому емейл опишіть дуже коротко, яка власність і за яких обставин була вкрадена, а також контактний телефон того, кому ми могли б зателефонувати і розпитати деталі", - додав він.

У Мінську домовилися обміняти заручників 208 на 69

Під час переговорів у Мінську домовилися про обмін заручниками у форматі 208 на 69.

Про це на брифінгу повідомив представник України в політичній підгрупі на переговорах у Мінську Роман Безсмертний.

"Спілкувалися щодо обміну військовополоненими, незаконно утримуваними, засудженими особами у співвідношенні 208 на 69. Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала кількість. Ми могли навіть сьогодні зробити цей обмін. Це підтримали представники ОРДЛО. Але заперечили представники Москви.

Зрештою домовлено проводити процедуру правової чистки. До цих 208 і 69 входять особи з різних категорій правової очистки - від кількох днів до кількох місяців. Але процедура запущена, досягнута домовленість 69 на 208", - розповів Безсмертний.

Реставрують трамвайні зупинки, яким більше 100 років

В Одесі реставрують трамвайні зупинки, які побудувала Бельгійська трамвайна компанія протягом 1911-1915 років.

Керував будівництвом бельгійський архітектор Адольф Мінкус. Нині будиночки перетворили на шиномонтажі, крамниці, а в деяких навіть оселилися містяни, йдеться в сюжеті ТСН.

"У нас є вже попередні розрахунки, зараз готуємо проект рішення для винесення на сесію", - зазначив начальник міськуправління охорони об'єктів культурної спадщини Павло Остапенко.

Усього в Одесі збереглася 21 зупинка, але міська влада має доступ тільки до 11 з них - інші знаходяться в приватних руках.

Зеленський залишив військових без пільг

Президент України Володимир Зеленський 16 липня підписав указ, який змінює проходження військової служби в часи війни.

В абзаці 24 президент прирівняв умови проходження військової служби в мирний час до умов проходження служби на війні, повідомляє Depo.uа

До цього офіцерський склад служив на війні половину строку.

Молодший лейтенант, лейтенант – 1 рік замість 2-х в умовах мирного часу, старший лейтенант, капітан капітан-лейтенант – 2 роки замість 4-х в умовах мирного часу, майор капітан 3 рангу – 3 роки замість 6-ти в умовах мирного часу, підполковник капітан 2 рангу – 4 роки замість 8-ми в умовах мирного часу, полковник капітан 1 рангу – 1 рік замість 2-х в умовах мирного часу.

Також він замінив слова "воєнний стан" на "стан війни".

У пункті 83-му речення абзацу першого доповнили словами "рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристикам посад, визначених Міністерством оборони України".

Також виключили другий абзац: "Переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів".

Разом із цим Зеленський змінив пункт 159: "Курсанти навчальних частин (центрів) із числа громадян, прийнятих на військову службу за контрактом осіб рядового складу, сержантського і старшинського складу, після закінчення курсу підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) призначаються на посади згідно з отриманою військово-обліковою спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються в розпорядження командира військової частини А0515.

Військовослужбовці, які направлялися для підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) без виключення зі списків особового складу військових частин, після закінчення підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) повертаються до військових частин, з яких вони направлялися на таку підготовку".

До змін пункт був менший: "Після закінчення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації військовослужбовці повертаються до військових частин, що їх направили на таку підготовку".

Військова частина А0515 - це Головне управління розвідки Міністерства оборони України і його діяльність регулюється законом України "Про розвідувальні органи України".

Додали пункт 263-й, в якому проходження служби військовослужбовців у режимі воєнного стану прирівняли до служби в мирний час. Разом із цим у пункті прописали виключне право президента керувати військами в ручному, одноосібному режимі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 288 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 397 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 523 0