Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 22 травня 2019 08:45 217 0

У наступний склад українського парламенту можуть пройти чотири політичні партії, ще дві – на межі потрапляння

За результатами опитування, проведеного 13-17 травня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» новообраного Президента України Володимира Зеленського (34,7%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабиновича і Віктора Медведчука (15,1%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (9,5%) і «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (8,9%).

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока (2,3%), «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та інші мають менші шанси на перемогу в парламентських виборах.

Також уперше в дослідженні оцінювалися шанси кількох нових партій – партії «Голос» Святослава Вакарчука, платформи Надії Савченко і «Української стратегії успіху» Володимира Гройсмана.

Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, знайшли підтвердження в результатах соцдослідження: у наступний склад парламенту можуть пройти чотири партії. Три провідні («Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина») зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. У цей же час спостерігається просідання рейтингу «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і зберігається розрив між партіями «Опозиційна платформа – За життя» та «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку».

Скорочення електоральної підтримки партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, обидва проекти змушені ділити електоральну базу, що утруднить їх просування в авангард парламентського життя. Дане дослідження підтверджує висновки українських соціологів про те, що Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція» та «Сила і честь» стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України. Беручи до уваги ймовірну похибку вибірки (2.2%), їх шанси на роботу в парламенті залишаються цілком реалістичними.

Велика кількість респондентів, які вибрали варіант «інша партія», навіть не дивлячись на те, що фактично всі значущі політичні проекти були перераховані в питанні, пояснюється бажанням респондентів зробити ставку на когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 13-17 травня 2019 року. Загальна кількість респондентів – 2010 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

В Україні стане важче отримати кредит: деталі нововведення НБУ

В Україні посилять умови для отримання кредиту в банку. Національний банк своєю постановою №70 з 1 липня 2019 року введе в дію тестовий режим нової системи, а з 1 грудня всі фінансові установи повинні будуть ретельно вивчати своїх клієнтів.

Про це повідомляє видання UBR.

Проблемним позичальникам стане дуже складно отримати банківський кредит. Документ зобов’язує банки враховувати дані з Кредитного реєстру Національного банку (в ньому збираються відомості про видані кредити) під час розрахунку кредитного ризику перед видачею позик. Це стосується і підприємств, і простих людей.

Кредитний ризик розраховується при видачі будь-якого кредиту. Він складається з 10 класів, які вираховують, оцінюючи самого позичальника, — його можливості з погашення позики, а також оцінюючи заставне майно. Тобто людина або підприємство отримує бали за різними характеристиками. Якщо цих балів недостатньо, їм відмовляють у наданні кредиту, якщо достатньо — вони отримують кошти.

Згідно з постановою №70, банки зобов’язуватимуть оцінювати фізосіб і юросіб за найгіршим класом боржника, якщо в Кредитному реєстрі НБУ є інформація про кредитні неплатежі в інших банках або про несвоєчасні розрахунки. Найгірший клас — це вирок. Кредит точно не дадуть. Інакше банк звинуватять у ризиковій діяльності, оштрафують або навіть позбавлять ліцензії.

Україна відновила транзит російської нафти в ЄС

Укртранснафта відновила транзит російської нафти по трубопроводу Дружба в країни Євросоюзу, повідомила прес-служба компанії.

Напередодні поставки були призупинені після повідомлень угорської MOL про технічні проблеми з їхнього боку. Сьогодні на приймально-здавальній ділянці Фенешлітке повідомили, що готові приймати сировину.

У списку партії "Голос" не буде народних депутатів

 – Одна зі справжніх змін, які ми хочемо запропонувати виборцям, – якщо система виборів не буде змінена, залишиться старою, то у списку партії "Голос" не буде жодного чинного народного депутата, – заявив її лідер Святослав Вакарчук.

Він наголосив, що це його позиція, а остаточне рішення ухвалюватиме з’їзд.

Водночас Вакарчук наголосив, що є невелика кількість достойних нардепів, які розділяють їхні погляди, але список має бути абсолютно новий.

За його словами, народні депутати, близькі по духу "Голосу", можуть пройти до парламенту за мажоритарними списками і згодом, за бажанням, долучитися.

Мінрегіон хоче, щоб водії розверталися по-новому

У Мінрегіоні України запропонували будувати ліві повороти на одному рівні на трасах. Це, на їхню думку, позитивно вплине на безпеку й зменшить ризики ДТП.

Безпечні ліві повороти на трасах - важлива пропозиція змін до державних будівельних норм щодо доріг загального користування. Ліві повороти через зустрічний потік машин наразі вважають одними з найнебезпечніших, переконані в Мінрегіоні.

"Ми пропрацьовуємо ідею щодо влаштування на ділянках доріг з інтенсивністю до 11 тис. машин на добу безпечні ліві повороти в одному рівні, - розповідає заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. - Завдяки додатковому місцю з лівого боку проїжджої частини автомобілі матимуть можливість безпечно маневрувати.

Згідно з підрахунками експертів, це рішення на 50% зменшить кількість ДТП на таких ділянках трас. Зменшаться затори на цих ділянках доріг, загалом підвищиться безпека руху. Така практика вже розповсюджена в багатьох країнах Європи та світу. Зокрема, США та Італія використовують таку схему", - повідомили на сторінці tsn.ua.

Однорівневі безпечні розвороти пропонують облаштовувати на дорогах із трафіком до 11 тис. авто на добу. Більш навантажені траси планують і надалі конструювати з багаторівневими розв'язками і розворотами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 113 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 279 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 559 0