Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 12 лютого 2019 07:00 313 0

У кого можуть забрати пенсію?

Кабмін запустив програму верифікації соціальних виплат і пенсій населення.

"Верифікація спрямована на те, щоб допомогу з держбюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти мають витрачатися ефективно й прозоро, а допомога - надаватися адресно", - заявив заступник міністра фінансів Юрій Джигир, передає "АиФ".

На початку лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9511 "Про верифікацію і моніторинг державних виплат". Документ підписав і затвердив Кабмін.

Пенсії позбавлятимуть, якщо громадянин оформив її за підробленими документами. Виплати заберуть у пенсіонерів, які виїхали з України жити за кордон чи проживають на непідконтрольній уряду території країни. Також мають статус внутрішньо переміщеної особи, але не можуть його підтвердити.

Вибори-2019: українців очікує рекордно довгий бюлетень

31 березня українців очікує рекордно довгий бюлетень. Його довжина складатиме метр і 15 сантиметрів. Про це повідомляють у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Довжина списку кандидатів стане найбільшою в історії виборів Президента в Україні. Попередній рекорд зафіксували 2004 року. Тоді довжина бюлетеня становила 67 сантиметрів.

Кількість зареєстрованих кандидатів на президентські вибори цьогоріч здивувала багатьох. Чимало політиків прагнуть заявити про себе. Остаточно ЦВК зареєструвала 44 кандидати. Однак до 8 березня претенденти можуть зняти свою кандидатуру та повернути собі 2,5 млн гривень застави.

Україна скуповує пальмову олію

У січні 2019 року Україна закупила за кордоном 16,3 тис. тонн пальмової олії. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби (ДФС).

Найбільший обсяг пальмової олії імпортували з Індонезії – 8,8 тис. тонн. З Малайзії імпортовано 1,5 тис. тонн, зі Швеції – 95 тонн, з інших країн – сумарно 199 тонн.

За підсумками 2018 року імпорт пальмової олії в Україну становив 220 тис. тонн, за підсумками 2017 року – 172 тис. тонн, за підсумками 2016 року – 150 тис. тонн.

Оприлюднена структура товарів і послуг для розрахунку інфляції в Україні

Продукти харчування та безалкогольні напої займають більше 45% у ваговій структурі для розрахунку індексу споживчих цін в Україні, яка оприлюднена на сайті Державної служби статистики.

Вона складається з 12 пунктів:

продукти харчування та безалкогольні напої – 45,4%;

транспорт – 11,4%;

алкогольні напої, тютюнові вироби – 8,3%;

охорона здоров'я – 6,5%;

одяг і взуття – 5,3%;

житло, вода, електроенергія, газ та інші види – 4,9%;

предмети домашнього вжитку, побутова техніка та утримання житла – 4,5%;

інші товари й послуги – 3,8%;

зв'язок – 3,1%;

відпочинок і культура – 3%;

ресторани й готелі – 2,5%;

освіта – 1,3%.

Порти України можуть втратити економічну привабливість через неправомірну зупинку торгових суден

Неправомірна зупинка торгових суден Державною екологічною інспекцією в українських портах несе величезні фінансові ризики.

Про це OBOZREVATEL розповіла голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. За її словами, зараз немає порядку взаємодії морського порту, Адміністрації морських портів і екологічної інспекції. Це створює додаткові ризики, відповідно, власники кораблів змушені платити за страховку більше.

"Між органами та портом потрібно впорядкувати відносини. Хто за що відповідає і хто кого інформує. Зараз це не врегульовано. Також немає правил стягнення проб. Як довести, що саме це судно завдало шкоди навколишньому середовищу? Пальцем у небо тут не можна, все повинно бути чітко й зрозуміло. Прямого зв'язку між кораблем і екологічним забрудненням акваторії часто зовсім немає і довести що-небудь складно", – вважає Ляпіна.

Щоб не допустити погіршення економічної привабливості українських портів, важливо прийняти підзаконні акти Кабінетом Міністрів України. Вже створена робоча група, яка й повинна напрацювати рішення для голосування Кабміну. У ній беруть участь усі зацікавлені органи й структури, крім екоінспекції.

На дорогах України з’явилося ще більше лазерних пристроїв

З 11 лютого кількість лазерних радарів TruCam збільшилася.

Про це повідомляють УНН.

Тепер відстежуватимуть швидкість на дорогах України не 30 радарів, а 50. З’явилися вони на Одеській трасі, Набережному шосе в Києві, на вулицях Дніпра та Харкова.

У повідомленні йдеться, що поруч із кожним постом стоять попереджувальні знаки, а також службові автомобілі із синіми проблисковими маячками.

Мешканець Харківської області створив систему розкрадання нафти

Злочинці викрадали 4-6 тонн палива щотижня.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Працівники спецслужби встановили, що мешканець Балаклійського району Харківської області організував механізм розкрадання нафтопродуктів із залізничних цистерн Шебелинського відділення. Для цього він залучив кількох спільників, зокрема посадових осіб залізничної станції, які вказували, в яких цистернах знаходиться конкретний вид нафтопродуктів: бензин, дизельне паливо чи газовий конденсат. Так, злочинці вночі за допомогою спеціального обладнання розкривали цистерни та зливали нафтопродукти в транспортні засоби.

Як повідомила СБУ, учасники групи вчиняли крадіжки “двічі-тричі рази на тиждень, викрадаючи щоразу майже дві тонни палива”.

Правоохоронці затримали зловмисників під час спроби викрадення газового конденсату. Слідчі дії тривають.

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись