Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 11 січня 2019 07:00 319 0

Дуфуня, Амфілохій і Суламіта: які незвичайні імена давали українці дітям у 2018 році

У 2018 році українці давали своїм дітям незвичайні, а інколи навіть екзотичні імена. Про це повідомляє сайт Міністерства юстиції.

Найпопулярнішими іменами для новонароджених дітей стали Артем, Максим і Дмитро, для дівчаток – Анастасія, Анна, Марія та Софія. Також стали набирати популярності такі імена як Матвій, Вероніка й Мілана.

А ось серед екзотичних імен трапляються дуже екстравагантні, такі як Цезар, Солнцемир, Вергінія, Тамерлан, Дуфуня, Любава, Версавія, Амфілохій і Суламіта.

У західній частині країни батьки обирали для немовлят часом зовсім дивні імена.

Наприклад, у Волинській та Івано-Франківській області найпопулярнішими іменами для хлопчиків стали: Богдан, Макар, Максим, Артем, Арсеній, Тимофій і Матвій.

А от з екзотики: Даміан, Авель, Самуїл, Никандо, Соломон, Аскольд, Світозар, Кайзер і Ільяс.

Новонароджених дівчаток найчастіше називали Софія, Поліна, Єва, Марія, Ольга, Анна, Вікторія і Анастасія.

З рідкісних імен зустрічалися: Ділара, Амалія, Мія, Даяна, Еммануелла, Доріана, Селена, Ніколетта, Саліха, Ноемінь та Климентія.

У Львові найпопулярнішими іменами для хлопчиків стали Максим, Матвій, Давид, Артем, Олександр, Данило, Назар і Дмитро.

З незвичайних імен: Кларенс, Кайлас, Алан, Самір, Тамерлан, Устим, Мефодій, Едгар і Енвер.

Дівчаток називали Анастасія, Софія, Анна, Вероніка, Діана, Вікторія, Злата, Соломія і Марія.

А от з екзотичних імен траплялися – Орхідея, Меліса, Мілада, Оріана, Квітка, Іларія, Барбара, Патриція, Ванесса, Мотря і Амелія.

В Тернополі та Чернівцях найпоширенішими іменами для хлопчиків стали: Матвій, Максим, Олександр, Артем, Денис, Андрій і Микита.

З незвичайних – Адам Таха, Амфілохій, Джексон Етагене, Преби Джесая, Ріад, Іонафан, Лучіан, Ішмаіл, Амос, Еуниче, Авнер, Бедуел, Райан, Еладій та Ісаак.

Дівчаток називали Анастасія, Софія, Вероніка, Вікторія, Ганна, Соломія і Злата. З рідкісних імен: Домініка, Магдалена, Суламіта, Мелінда, Аліпія, Йосія, Емелі Амалія, Голда-Естер.

У Дніпрі у 2018 році хлопчиків називали Андрій, Артем, Денис, Михайло, Назар, Ярослав, Тимофій, а дівчаток – Анастасія, Поліна, Софія і Уляна.

З екзотичних імен були зареєстровані – Гектор, Солнцемир, Солнцезар і Цезар, для дівчаток – Арієла, Вергінія, Версавія, Принцеса, Забава і Пиама.

У Донецькій області хлопчиків найчастіше називали Марк, Артем, Єгор, Олександр, Михайло, Дмитро і Богдан, а дівчаток – Анна, Аліса, Софія, Марія, Анастасія, Дарина та Вероніка.

З рідкісних імен – Фелікс, Карней, Алан, Дуфуня, Карім, Соломон і Тамерлан. Для дівчаток – Аделіна, Амелія, Аміна, Ясмін, Любава, Маліка, Мія, Аріана, Ануш, Езилина.

У Київській області найпопулярнішими іменами для дітей стали: Максим, Артем, Олександр, Дмитро, Софія, Злата і Марія.

А от з рідкісних імен зустрічалися: Фараон, Михва, Рувин, Златозар, Сварог, Єремія, Ірис, Радана, Каталея, Вія, Мелоді, Ясноведа і Златояра.

Герман висловилася про Томос

Колишній радник Віктора Януковича Ганна Герман уїдливо висловилася про надання Томосу Україні, який привезли без підписів членів Синоду. Своє обурення вона висловила в програмі "Вечірній прайм" на каналі "112 Україна".

Герман зазначила, що люди не довіряють владі не тому, що слухають російську пропаганду, а тому, що влада їх постійно обманює.

Так, на її думку, сталося і з Томосом, який привезли в Україну на Різдво, але не сказали відразу, що його потрібно буде повернути, тому що не вистачає всіх підписів. А без цього він не матиме юридичної сили.

Вона також заявила, що українців повинні були повідомити про цей нюанс або ж якщо не говорити, то зробити все непомітно, щоб ця інформація не просочилася в маси і не було потім насмішок та спекуляцій.

"А так з великої перемоги вийшов великий пшик, тому що маленька брехня породжує велику недовіру", - додала Герман.

Оприлюднено положення про сертифікацію вчителів

Кабінет Міністрів оприлюднив урядову постанову, якою наприкінці минулого року було затверджено Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Документ встановлює порядок проведення сертифікації педагогічних працівників, метою якої є заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності.

Пілотний проект із сертифікації педагогічних працівників триватиме впродовж 2019-2021 років.

Цього року сертифікацію зможуть пройти не більше однієї тисячі вчителів початкових класів.

Кількість учасників пілотного проекту із сертифікації у 2020 та 2021 роках буде визначена Міністерством освіти.

Текст положення визначає алгоритм реєстрації для проходження сертифікації, порядок вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації, механізм проведення вчителем самооцінювання власної педагогічної майстерності, проходження вчителем незалежного тестування, визначення результатів сертифікації тощо.

Документом встановлено, що педагогічні працівники братимуть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.

Успішне проходження сертифікації зараховуватиметься як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.

Разом з тим неуспішна сертифікація не вплине на результати чергової (позачергової) атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної категорії, продовження роботи вчителя на відповідній посаді.

Румунія надає 85 стипендій для здобуття вищої освіти

Міністерство закордонних справ Румунії та Міністерство національної освіти Румунії надають 85 стипендій для навчання в закладах вищої освіти. Стипендіати зможуть здобути рівень магістра або бакалавра, а також навчатися в аспірантурі.

Навчання проходитиме румунською, тому студенти, які не володіють мовою на достатньому рівні, мають пройти підготовчий курс протягом року. Після цього вони складають мовний іспит на базі вишу або надають сертифікат підтвердження рівня володіння румунською (щонайменше В1) відповідно до загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Документи подаються до Посольства Румунії в Україні, а також до дипломатичного представництва, акредитованого в Бухаресті, країни походження кандидата.

Термін подачі документів – до 28 лютого 2019 року.

Докладніше про конкурс та перелік необхідних документів є на сайті МЗС Румунії.

Пояснили, як українцям ефективно користуватися субсидією

Якщо субсидію видаватимуть у грошовій формі, то кошти надходитимуть на рахунок споживача. Він зможе вільно користуватися ними.

"Наші споживачі – цивілізовані та відповідальні. Рівень розрахунку населення становить 95%. Тому давати гроші людям вкрай необхідно. Так можна відстежити, які рахунки є фіктивними, тобто які абоненти не існують і крадуть гроші через неіснуючих абонентів, а які абоненти є існуючими", – заявив голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв у ефірі "5 каналу".

Він додав, що система субсидій потребує перевірки.

"Якщо проведемо перевірку, то побачимо, що реальних людей менше, ніж тих, на кого нараховували субсидії останніми 2-3 роками. Процес верифікації може бути завершений переведенням "живих" коштів усім реальним споживачам", - наголосив Коболєв.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 321 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 357 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 402 0