Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 18 жовтня 2018 06:55 203 0

Що Європа чекає від України для членства в ЄС?
Президент французького Центру вивчення політичних дій (CERAP) Ніколя Тензер упевнений, що Україна вступить до Європейського Союзу, але є причини, чому на сьогодні заявка на членство неможлива. 
Він підтвердив, що на сьогодні немає швидкої перспективи щодо вступу України до ЄС, оскільки цей шлях довгий і з безліччю труднощів.
Французький експерт упевнений, що і Євросоюз міг би робити для України більше, наприклад, надати гарантії безпеки і взяти більш активну участь у вирішенні російської агресії.
"Натомість Україна, звичайно, повинна продемонструвати готовність і рішучість виконувати всі правила ЄС. Я думаю, що з боку ЄС має бути більш активна участь у вирішенні проблеми Донбасу. Учасники "нормандського формату" – Франція і Німеччина, але не ЄС як такий. Виглядає все так, що Брюссель нібито делегував свої повноваження Парижу й Берліну, щоб уникнути активної участі в конфлікті. ЄС тут не говорить занадто голосно, що, на мій погляд, представляє його позицію не дуже збалансованою", – підкреслив він.
Оприлюднено рейтинг глобальної конкурентоспроможності
Серед 140 країн у рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки Україна посіла 83 місце. Вона піднялася на 6 позицій у порівнянні з попереднім роком. 
Про це свідчать дані Global Competitiveness Index, випущені Світовим економічним форумом спільно з Євразійським інститутом конкурентоспроможності та консалтинговою компанією Strategy Partners.
Згідно з рейтингом, за рівнем державних інститутів України знаходиться на 110 місці, за інфраструктурою – на 57 місці, за рівнем адаптації технологій – 77 місце.
Макроекономічна стабільність України на 131 місці, рівень охорони здоров’я – 94 місце, рівень освіти – 46 місце, ринок товарів – 73 місце.
Ринок праці України оцінений 66 місцем, фінансова система – 117 місце, обсяг ринку – 47 місце, динаміка бізнесу – 86 місце, здатність до інновацій – 58 місце.
Перше місце в рейтингу займають США. За ними йдуть Сінгапур, Німеччина, Швейцарія, Японія, Нідерланди, Гонконг, Великобританія, Швеція та Данія.
Польща перебуває на 37 місці, Угорщина – 48, Словаччина – 41, Румунія – 52, Туреччина – 61, Молдова – 88. Росія посіла 43 місце, піднявшись на два рядки порівняно з минулим роком.
Останні місця в рейтингу посідають Гаїті, Ємен і Чад.
Погасити $10 млрд: в Україні розповіли про проблеми з держборгом
Україна має погасити 1,7 млрд доларів валютних запозичень до кінця 2018 року і 9,1 млрд доларів боргів - у 2019 році. 
Зараз основна частина випадає на облігації внутрішньої державної позики, а в наступному році уряд має гасити борг за єврооблігаціями минулих років, а також - зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом, повідомляє liga.net. 
За прогнозами фінансистів, з виплатами цього року Україна може впоратися і своїми силами (частину закриють за рахунок золотовалютних резервів, частину - рефінансують), а вже у 2019 році виникнуть проблеми. 
Зокрема, в березні доведеться виплатити традиційний купон за євробондами на 444 млн доларів, у травні - погасити 1 млрд доларів, отриманих під держгарантії США у 2015 році. 
 Ще одне велике погашення очікує Україну у вересні, коли, крім 700 млн доларів погашення єврооблігацій, уряду потрібно виплатити 600 млн доларів на користь МВФ. Стільки ж у цьому місяці випадає на погашення відсотків за іншими випусками євробондів. 
Експерти відзначають, що ресурс під виплати 2019 року Мінфін не зможе отримати на внутрішньому ринку навіть під підвищену ставку. За словами старшого економіста Центру економічної стратегії Ірини Піонтковської, вартість запозичень як на зовнішніх, так і на внутрішньому ринках буде прямо залежати від результатів переговорів України з МВФ. 
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Україна через держборг скоротила міжнародні резерви.
Кого з українців можуть позбавити пенсії
Якщо держава, в якій проживає громадянин України, уклала з Україною відповідний договір і відраховує пенсійні внески, то такий громадянин має право на українську пенсію.
Це може стосуватися деяких переселенців і тих українців, яким не вдалося заробити необхідний стаж.
Пенсійні виплати можуть припинити, якщо громадяни не проживають за місцем реєстрації. У Пенсійному фонді пояснюють, що виплату можуть скасувати, якщо з'ясують, що переселенець-пенсіонер не проживає за офіційним місцем проживання.
У 2019 році залишаться без пенсій громадяни, які не мають відповідного стажу - хоча б 15 років. Якщо є 15-16 років стажу, на пенсію можна вийти в 65 років, якщо від 16 до 26 років - у 63 роки.
Стаття 49 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» передбачає, що рішення про скасування пенсії може прийняти не тільки суд, але також будь-який територіальний підрозділ Пенсійного фонду.
Однак є й позитивні моменти у сфері українських пенсій. У Мінсоцполітики відзначають, що пенсія протягом 2019-2021 років буде щороку зростати на 200 гривень.
Храми УПЦ зобов'язали провести термінову інвентаризацію майна 
У Верховній Раді занепокоїлись майном у лаврах у зв'язку з останніми подіями з наданням Україні автокефалії і тепер на прохання депутатів міністр культури Євген Ніщук зобов'язав храми Української православної церкви (УПЦ) перерахувати ікони та інші цінності.
Про це йдеться у відповіді Міністерства культури України на запит "Українських новин".
Відзначається, що Мінкульт дав церковникам один день на інвентаризацію майна - результати повинні бути готові до 17:00 18 жовтня.
Ніщук прийняв таке рішення після звернення одного з народних депутатів щодо можливої загрози незаконного вивезення культурних цінностей з релігійних споруд УПЦ.
У результаті факсограма Мінкульту з відповідним розпорядженням була відправлена в церковні установи з вимогою вжити заходів у рамках чинного законодавства, спрямованих на проведення обліку та реєстрації наявних історико-культурних цінностей у релігійних християнських спорудах.
На закупівлю ліків у бюджеті виділено половину від потреби 
У Державному бюджеті передбачено на закупівлю ліків і медичних виробів 5,9 млрд грн, а потреба становить 13,8 млрд грн. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на засіданні уряду.
За її словами, профінансується в середньому 52% кожної програми. Однак, уточнила вона, є певні програми, профінансовані на 100%, а деякі - на 25%.
АМКУ займеться подорожчанням палива на заправках
Уряд не має жодних інструментів впливу на нафтотрейдерів, він є лише в Антимонопольного комітету.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Антимонопольному комітету України перевірити правомірність підвищення вартості палива на автозаправних станціях. Таке доручення глава Кабміну дав на засіданні уряду в середу, 17 жовтня.
Прем'єр наголосив, що при подорожчанні нафти дорожчають і нафтопродукти. "Але у всьому є здоровий глузд і межа. Я б дуже просив би Вас (голова АМКУ Юрій Терентьєв), тому що уряд не має жодних інструментів, є інструменти в АМКУ", - сказав Гройсман.
Українці можуть безкоштовно вакцинуватися в приватних клініках 
Кабінет Міністрів України забезпечив пацієнтам можливість безоплатно вакцинуватися відповідно до календаря щеплень у приватних закладах охорони здоров'я первинної ланки, а також у лікарів, які є фізособами-підприємцями. 
Відповідний проект постанови про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення, був затверджений на засіданні уряду в середу. 
Крім того, відповідно до календаря щеплень, імунобіологічними препаратами, закупленими за бюджетні кошти, будуть також забезпечені пологові будинки незалежно від форми власності. 
Прийнятий проект постанови також вносить зміни в механізм перерозподілу бюджетних коштів, призначених на закупівлю ліків і медвиробів. Як зазначила в.о. міністра, це дозволить уже у 2018 році перерозподілити близько 1 млрд грн зекономлених міжнародними організаціями коштів, спрямувавши їх на додаткову закупівлю препаратів за найменш забезпеченими програмами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись