Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 25 червня 2018 07:56 193 0

Україна друкуватиме гроші інших країн

Голова Національного банку України Яків Смолій та президент компанії Crane Currency Аннемарі Уотсон 22 червня 2018 року підписали Договір про співпрацю у галузі виготовлення грошових знаків. Це створює можливість для розміщення іноземних замовлень на виробничих потужностях українського Банкнотно-монетного двору. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу НБУ.

Як повідомляв УНН, Монетний двір України планує вийти на міжнародний ринок - виготовляти продукцію на замовлення інших держав. Про це заявив голова Національного банку Яків Смолій, вітаючи колектив підприємства із 20-річним ювілеєм.

В Україні - епідемія туберкульозу

 Україна посідає друге місце в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 тисяч людей).

За словами в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун на сторінці у Facebook, в Україні за останні 5 років розроблені та протестовані різні моделі надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Проте ще потрібно багато працювати, щоб ці моделі запрацювали повноцінно.

Вона повідомила, що на платформі дистанційного навчання Центру громадського здоров'я відкрито новий навчальний онлайн-курс "Інфекційний контроль за туберкульозом для працівників первинної медико-санітарної допомоги".

Цей курс є частиною програми підвищення кваліфікації для працівників первинки, проте участь можуть узяти всі охочі.

Навчання триватиме до вересня.

Україна наростила виробництво шоколадних цукерок на 2,6%

У січні-травні 2018 року в Україні виготовлено на 2,6% більше шоколадних цукерок, ніж у відповідному періоді попереднього року. Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає УНН.

Зокрема, за даними Держстатистики, за п'ять місяців поточного року виробники виготовили 20 тисяч тонн шоколадних цукерок, що на 2,6% більше, ніж у січні-травні 2017 року.

Виробництво ж кондитерських виробів з цукру з вмістом какао зменшилось на 5,4% до 25 тисяч тонн.

Разом з тим виробництво гумок, фруктового желе та фруктової пасти у вигляді кондитерських виробів з цукру (крім жувальної гумки) зросло на 9,7% до 17,8 тисяч тонн, а карамелі, тофі (ірису) та аналогічних солодощів - на 0,8% до 29,9 тисяч тонн.

Україна майже на 9% зменшила виробництво хліба

Протягом п'яти місяців поточного року Україна зменшила виробництво хліба на 8,8%, порівняно з відповідним періодом 2017 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає УНН.

Зокрема, у січні-травні 2018 року в Україні вироблено 393 тисяч тонн хліба, що на 8,8% менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

При цьому виробництво солодкого печива в Україні за цей період зросло до 73,3 тисяч тонн — на 3,9%, а вафель до 21,4 тисяч тонн — на 3,5%.

Натомість виробництво борошна (пшеничного та пшенично-житнього) зменшилось до 704 тисяч тонн — на 5,3%.

Україна на 5% збільшила виробництво ковбаси

У січні-травні 2018 року Україна збільшила виробництво ковбаси на 5,2%, порівняно із січнем-травнем минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає УНН.

Зокрема, за даними Держстатистики, у січні-травні поточного року вироблено 97 тисяч тонн ковбаси. Порівняно із січнем-травнем 2017 року виробництво цього товару зросло на 5,2%.

Українські школи очікують нововведень

Учителям запропонували відмовитися від звичного слова "батьки".

"Мама мила раму". Затертий вислів з букваря середини минулого століття, що став афоризмом, втрачає актуальність. По-перше, в сучасному рівноправному світі не обов'язково мама повинна мити раму. Це може зробити і тато. Ну, а якщо мова йде про українські підручники, то тут і слово "мама", і слово "тато", і слово "батьки" можуть замінити словом – "рідні". І це не єдине нововведення, яке може з'явитися в українській школі.

"Батьків – до школи!" Напевно, у багатьох з нас хоча б раз був такий запис у щоденнику. А ось сучасні учні – просто везунчики! Вчителям запропонували відмовитися від звичного слова "батьки". Кого ж викликати до школи? І як називати?

На цьому грунті й вибухнув неабиякий скандал. Рекомендації експертів антидискримінаційної комісії замінити слово "батьки" узагальненим – "рідні" обурили саме тих батьків.

Підручники перевіряють третій рік. Шукають дискримінацію також за віком, статтю, етнічним походженням, станом здоров'я і таке інше. Три мільйони дітей, за статистикою, виховуються в неповних сім'ях. Деякі втратили батька або матір або ж батьки на заробітках. А можливо, не проживають разом.

І в Україні скандал із заміною слова "батьки" дещо перебільшений. Принаймні, так вважають у Міністерстві освіти.

Стривожених платників податків запевнили: мова йде не про старі підручники, а про ті, що готуються до друку. Повного списку рекомендацій Міністерство освіти не озвучило. Приклади журналісти збирали по дещицях. Передусім, цікавила реакція самих школярів. Деякі матеріали з підручників збентежили і дітей, і психолога навіть більше, ніж антидискримінаційну комісію.

Правила навчання постійно змінюються. Тому будь-яка інновація лякає батьків. У минулому році лише сто шкіл в Україні погодилися вчити першокласників по-новому. У Києві – експериментують чотири школи. Тут не ставлять оцінок, не задають домашнє завдання. Можна малювати класики в коридорі, а на уроці – сидіти в кріслі-мішку. І, звісно, це зовсім інші підручники.

Луценко намагається ліквідувати "незручний" для себе орган

Керівництво Генеральної прокуратури України через реорганізацію Департаменту спецрозслідування намагається ліквідувати "незручний" для себе орган.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське", про це заявив керівник Департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк.

На його думку, метою реорганізації Департаменту є вплив на рішення у кримінальних справах.

"Вони вирішили в такий спосіб — під маскою начебто легітимності, у зв’язку зі створенням Державного бюро розслідувань, все ж таки реформувати цей незручний департамент для того, щоб мати можливість впливати на кримінальні провадження і явно не з метою дотримання закону, не з метою притягнення до відповідальності, а виключно, щоб виконувати чиїсь прохання, бажання", — сказав Горбатюк.

Також Горбатюк заявив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись