Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 20 червня 2018 08:06 206 0

Перший тендер з будівництва платної дороги в Україні відбудеться до кінця року

В Україні до кінця 2018 року відбудеться тендер зі спорудження першої платної дороги “Львів-Краківець”. Про це сказав в інтерв’ю “5 каналу” міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає УНН.

“Цього року ми плануємо початок тендерних процедур на спорудження першої платної дороги в Україні Львів-Краківець, плюс, можливо, північний об’їзд Львова. Далі ми хочемо піти в напрямку Київ-Одеса, це, в першу чергу, Київ-Біла Церква”, — розповів він.

За його словами, є перспектива платної дороги, яка поєднає Херсон-Миколаїв-Одесу.

Порошенко зробив Жебрівського аудитором НАБУ

Колишнього голову Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського призначено аудитором Національного антикорупційного бюро.

Відповідний указ видав Президент Петро Порошенко.

Закон про ВАС - суттєвий крок уперед у боротьбі влади проти корупції, ВР мусить невідкладно ухвалити поправки

Новий закон прокладає шлях до незалежного й сильного Антикорупційного суду, який спільно з існуючими інститутами приєднається до "забезпечення відповідальності та справедливості", яких вимагають українці.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду по Україні Крістін Лагард за підсумками розмови з Петром Порошенком, інформує Цензор.НЕТ.

Зазначається також, що сторони погодилися в необхідності невідкладного прийняття парламентом допоміжного закону, представленого Президентом, для фактичного початку роботи суду.

Омелян хоче привести в Україну ще мінімум два лоукости

Україна планує залучити до внутрішніх українських перевезень мінімум дві лоукост-компанії. Про це сказав в інтерв’ю “5 каналу” міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає УНН.

“Ми проводимо подальші переговори з деякими лоукост-компаніями. Я сподіваюся, що будуть приємні новини ще цього року. Працюємо над тим, щоб мінімум дві компанії здійснювали польоти на внутрішніх українських перевезеннях. Але для цього потрібна українська реєстрація. Щонайменше, щоб це була дочка відомої компанії світової. Я думаю, це цей або наступний рік”, — сказав він.

Омелян також розповів, що вже перші рейси компанії Ryanair відбудуться не у жовтні, як планувалося раніше, а у вересні.

Луценко хоче кримінального покарання за незаконний перетин кордону

Генпрокурор виступив за введення кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону, після стрілянини на кордоні в Чернівецькій області.

Генеральний прокурор Юрій Луценко виступив за повернення в законодавство норми про кримінальне переслідування за незаконний перетин українського кордону. Про це голова ГПУ написав на своїй сторінці у Facebook.

"Це ганебно і неприпустимо, коли країна у війні не має кримінальної відповідальності за нелегальний перетин держкордону", - заявив Луценко.

Генпрокурор зазначив, що кримінальне покарання за нелегальний перетин кордону скасували під час президента Віктора Януковича.

Засуха не вплине на врожай

Незважаючи на посуху на півдні й сході України, прогноз врожаю зернових залишається незмінним - "60 млн тонн +".

 Про це повідомляє Міністерство аграрної політики й продовольства у вівторок, 19 червня.

Як зазначається, з початку квітня на території України спостерігалися випадки посухи, однак червневі опади стабілізували ситуацію і вивели більшість областей із зони ризику.

За його словами, вдала зимівля озимих і запаси весняної вологи позитивно вплинули на початок збиральної кампанії. У зв'язку з цим серйозного зниження врожайності зернових не очікується.

Міносвіти встановило фіксоване держзамовлення для всіх вишів Донбасу

Цього року МОН внесло мінімальну за останні роки кількість змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів перед вступною кампанією.

Про це заявив генеральний директор директорату вищої освіти й освіти дорослих МОН Олег Шаров під час регіональної наради зі вступної кампанії 2018 року і змін в умовах прийому, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

Він навів як приклад зміну до ЗУ "Про вищу освіту". Вона була ухвалена ВРУ наприкінці минулого року одночасно з ухваленням бюджету. Нею передбачено, що фіксовані обсяги держзамовлення встановлюються для всіх державних вишів Луганської та Донецької областей – незалежно від сфери їх управління. Раніше ж такі обсяги встановлювалися тільки для тих закладів вищої освіти, що перебувають в управлінні МОН.

Розширення можливостей відбулося, зокрема, за рахунок того, що вишам дозволили не встановлювати творчий залік – його запровадили цього року для низки спеціальностей замість творчого конкурсу. Тож відтепер творчий залік – це можливість, а не обов’язок закладу вищої освіти.

Ще одна новація – зарахування вступникам на магістратуру результатів Єдиного вступного іспиту з іноземної мови, що проводиться за технологією ЗНО для вступу на правничі та низку гуманітарних спеціальностей, на будь-яку іншу спеціальність. Рішення про таке зарахування ухвалюватиме приймальна комісія.

Дві третини українців не планують відпочивати в цьому році

Дві третини українців (64% опитаних) не планують відпочивати в цьому році. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Зазначається, що кількість тих, хто не поїде відпочивати, обернено пропорційна рівню фінансової забезпеченості: чим нижче дохід, тим більше тих, хто не поїде відпочивати, і навпаки.

Тих, хто планує їхати за кордон, більше серед тих, хто може дозволити собі купувати дорогі речі (16%).

Великі розбіжності щодо планів на відпочинок серед жителів сіл і міст. Так, 79% жителів сіл не планують нікуди їхати, лише 3% планують поїздку на дачу.

Тих, хто планує їхати в Карпати та інші місця України, вдвічі більше серед жителів міст (10%) у порівнянні з жителями сіл (5%)

Така ж ситуація з поїздкою за кордон - 5% жителів міст, 2% - жителів сіл.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись