Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 14 червня 2018 08:20 220 0

Україну обрали до економіко-соціальної ради ООН

Генеральна Асамблея ООН в ході голосування в середу обрала Україну до складу Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) на період 2019-2021 рр.

Членство України в ЕКОСОР підтримали 176 держав, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Для України членство в ЕКОСОР сприятиме реалізації найкращих світових практик у сфері соціально-економічних реформ. Плануємо також більш активно використовувати потенціал ООН для розв'язання актуальних гуманітарних проблем", - заявив після процедури обрання постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Алкоголь в Україні знову подорожчає

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує підвищити ціни на алкоголь. МЕРТ підготувало проект постанови, згідно з яким оптово-відпускні та роздрібні ціни на продаж алкоголю в Україні мають зрости.

Таку інформацію оприлюднили на сайті  міністерства.

Згідно з проектом постанови, ціна на горілку й лікеро-горілчані вироби підвищиться на 12,4-19,6%, на віскі, ром і джин - на 12%, коньяк - на 6,6-9,5%, а вино подорожчає на 4,5-13,5%

Чим займається працездатне населення в Україні

За даними МЗС, на території Росії працює практично кожен 12-ий українець. А поляки прогнозують, що до кінця 2020-го на їхній ринок праці потраплятимуть до 300 тисяч українців щорічно.

Понад 40%, або 7,5 мільйонів – стільки працездатного населення в Україні отримує зарплату із бюджетних коштів.

Кожен 4 громадянин України трудиться на заводі або фабриці, майже 10% українців - у транспортній сфері. А практично кожен п’ятий надає свої послуги у сфері освіти.

Близько 5% офіційно задіяні в аграрному секторі. За неофіційними даними, тих, хто працює у сфері сільського господарства, вдвічі більше. Стільки ж отримують сім’ї, працюючи у супермаркетах та на ринках.

До слова, лише 7% українців планують найближчим часом виїхати на тривале проживання за кордон. З тих, хто планує поїхати, 62% робили конкретні кроки для цього. 36% усіх охочих виїхати за кордон з метою тривалого перебування обрали б Польщу, 12% – Чехію, 11% – Німеччину.

Команди психолого-педагогічного супроводу з'являться в школах і дитсадках для кращої адаптації дітей з особливими освітніми потребами

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МОН, для кращої адаптації дітей з особливими освітніми потребами в школах і дитсадках повинні створюватися команди психолого-педагогічного супроводу.

Вони, зокрема, розроблятимуть індивідуальні програми розвитку, за якими вчитиметься дитина, а також коригуватимуть їх за потреби.

До складу "шкільної" команди мають увійти керівники закладу (директор чи його заступник з навчально-виховної роботи), учителі та їх асистенти, учитель-реабілітолог, соціальний педагог, психолог та, за потреби, вчитель-дефектолог. У "дошкільну" команду теж входить директор, вихователь та його асистент, соціальний педагог, а також учитель-дефектолог та реабілітолог.

Кабмін затвердив субвенцію 200 млн грн на виплату компенсації за житло для сімей загиблих афганців, миротворців і людей з інвалідністю

"Урядом на засіданні 13 червня 2018 року затверджено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, визначених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах, на загальну суму 200 млн гривень", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення на Урядовому порталі.

НАБУ вимагає переглянути норму закону про Антикорупційний суд

Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті НАБУ.

"Норма, згідно з якою Вищий антикорупційний суд не буде розглядати апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ, переданим до моменту його створення, вимагає перегляду", – йдеться в тексті заяви.

У ній також сказано, що зазначена норма закону передбачає, що апеляційні скарги на рішення судів першої інстанції у справах, порушених НАБУ і САП до моменту створення Вищого антикорупційного суду (ВАС), будуть оскаржуватися не в Апеляційній палаті ВАС, а в апеляційних судах загальної юрисдикції.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись