Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 14 березня 2018 08:35 170 0

В Україні скасували спеціальні медкартки для студентів та школярів

Медкартку дитини (026/у) заповнювали від руки і зберігали в школах і дитсадках, а зберігання персональних медичних даних у навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику, повідомила прес-служба МОЗ.

Усі дані про дитину повинні зберігатися в лікаря, якого обрали його батьки, підписавши відповідну декларацію.

"З 13 березня для вступу в школу або дитячий садок медична картка дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати", - підкреслили в Мінохоронздоров'я.

Також планують зміну порядку проведення медогляду дітей при вступі до навчальних закладів.

Також в Україні скасували диспансеризацію, яку у відомстві назвали "регулярним оглядом здорових людей". Підкреслюють, що така практика "не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров'я".

Країни-члени ЄС підготували доклад з критикою українського уряду

"13 країн-членів ЄС і близьких союзників України створили неофіційний документ перед обговоренням Ради міністрів закордонних справ 19 березня, в якому говориться, що "уряд не в повній мірі виконує контрольні показники ЄС і МВФ", — написав журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк у Twitter.

"Активісти громадянського суспільства і експерти попереджають про ризики відкочування", — додав Рікард Йозвяк.

При Всесвітньому Банку запрацював Фонд відновлення Донбасу

Рада директорів Фонду ухвалила рішення про початок його роботи, і перші внески до фонду вже зробили уряди Канади та Швеції, повідомляє Телеграф.

Початкове фінансування буде використано для трьох пріоритетних проектів у рамках Державної цільової програми відновлення та розвитку світу в східних регіонах України та Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Верховна Рада готує зміни до закону про поховання

"Інформаційні війська України" опублікували детальну інформацію щодо зміни правил поховання померлих. У разі, якщо смерть настала з природних причин, похорон дозволять без санкції суду. У Верховній Раді терміново готують зміни до закону.

За Кримінальним процесуальним кодексом України, будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 має призначати слідчий суддя. Але не забувайте, що експертиза проводиться тільки в рамках кримінального провадження, йдеться в повідомленні на сторінці Facebook.

Експертиза потрібна буде у випадку насильницької смерті і буде проводитися під час досудового розслідування тільки після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, ураження електрострумом або інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблений не в медустанові; раптово у віці до 1 року, якщо особа померлого не встановлена.

Раніше стало відомо, що з 15 березня українці не зможуть поховати рідних без дозволу суду, який повинен за 3 дні призначити експертизу.

У 2018 році всі аукціони проводитимуться в режимі онлайн

На сьогодні в Держгеонадрах доопрацьовано та розроблено пілотний проект із запровадження порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

5 березня 2018 року в Держгеонадрах проведено робочу зустріч з представниками ProZorro.Sale, на якій обговорено ключові питання функціонування електронної системи з продажу спеціальних дозволів на користування надрами в режимі онлайн.

Тимчасово виконуючий обов'язки Голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк запевняє, що дана система забезпечить максимальний рівень прозорості, відкритості та добросовісної конкуренції під час продажу на аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами, а також новий рівень якості обслуговування потенційних надрокористувачів.

85% українців скаржаться на низьку зарплату

Такими є результати опитування, проведеного Research & Branding Group.

У ході опитування тільки 12% респондентів заявили, що їм вистачає зароблених грошей. 85% опитаних повідомили, що незадоволені виплатами, передає сайт "Дзеркало тижня".

Найчастіше про те, що їх не влаштовує рівень заробітку, заявляли українці у віці 40-50 років.

Дослідження проводили з 7 по 16 лютого 2018 року. В опитуванні брали участь 1801 людей по всій території України (крім Донбасу). Похибка вибірки - 2,4%.

Україна зайняла шосте місце в рейтингу найдешевших країн для проживання

Усього до рейтингу увійшли 50 країн, де витрати (в доларовому еквіваленті) на житло, продукти та інші товари і послуги - найнижчі. Вартість проживання укладачі рейтингу порівнювали з цінами в Нью-Йорку. Рейтинг складено за версією американського порталу GoBankingRates.

Першою в списку стала Індія. Останній, 50-й рядок "дешевого" рейтингу займає Угорщина.

З країн колишнього СРСР у рейтинг потрапили, крім України, Грузія (16 місце), Молдова (19 місце), Білорусь (27 місце), Казахстан (31 місце), Вірменія (34 місце) і Азербайджан (35 місце).

Верховна Рада перейменувала сім населених пунктів

Так, постановою українського парламенту село Черепівка Недригайлівського району Сумської області перейменовано в село Мала Черепівка. Іншою постановою село Сірники Перемишлянського району Львівської області перейменовано в село Серники.

Село Дібровка Брусилівського району Житомирської області перейменовано в село Дубрівка. Також прийнято постанову про перейменування села Велятин Хустського району Закарпатської області в село Велятино.

Крім того, село Падалки Полтавського району Полтавської області перейменовано в село Біологічне. Село Глибока Богородчанського району Івано-Франківської області перейменовано в село Глибоке.

Також парламент ухвалив постанову, якою перейменував село Чубівка Смілянського району Черкаської області в село Ленське.

У Харківській області планують масштабний ремонт доріг

Замість витратного і марного ямкового ремонту - капітальний. Понад 200 кілометрів доріг державного значення планують відремонтувати в Харківській області.

Ями шириною в півдороги, подекуди замість асфальту - тільки щебінь. Так сьогодні виглядає траса в бік Змієва.

Як тільки дозволить погода, шляховики обіцяють приступити до ремонту цієї траси. І ще кількох - у напрямку Сум, Сватового і Донецької області. Всього – більше 200 кілометрів.

Затягувати з ремонтом не вийде, стан трас - на контролі в губернатора.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись