Новини з 1996 року

Оштрафують і конфіскують авто: уряд надумав упорядкувати ринок таксі в Україні

Валерія Макряшина 31 жовтня 2018 10:10 846 0

Якщо новації вирішать впроваджувати, таксисти обіцяють загальнонаціональний страйк.

В Україні вигадали новий спосіб боротьби з нелегальними перевізниками. Якщо водій працює без ліцензії і був спійманий на гарячому двічі за рік, то він ризикує залишитися без машини, йдеться в сюжеті ТСН.

Такою ідеєю найбільше обурилися легальні служби таксі. Вони побоюються, що в разі схвалення відповідного законопроекту перевірятимуть саме "офіціалів", а нелегали й далі їздитимуть непокараними. Тому асоціація таксистів погрожує всеукраїнським страйком. 

Валерій – столичний таксист. П’ятий рік за кермом власної автівки заробляє собі на життя.

"Усе життя возив керівництво, тепер доводиться заробляти", - каже він. Касового апарата в нього немає – таксист не приховує, що він нелегал. Замовлення отримує від диспетчерських служб, платить їм 10% і виходити з тіні не збирається. "Людина захворіла, не працює, а податок має платити", - пояснює він.

Боротися з такими, як Валерій, держава намагається вже два десятки років посиленням штрафів і вимог до автомобіля. Це не допомогло, тому вирішили закрутити гайки ще.

"При виявленні повторного такого порушення протягом року буде максимальний штраф - 170 тисяч гривень або конфіскація транспортного засобу", - пояснив начальник департаменту Міністерства інфраструктури України Віктор Сасін.

Найбільше таким новаціям обурилися легальні таксисти. Руслан показує всі атрибути справжнього таксі: касовий апарат, таксометр та всі дозвільні документи. Проте причепитися перевіряльники можуть до будь-якої дрібниці і забрати авто. А нелегалів і далі не чіпатимуть, побоюється власник служби таксі.

"Які шанси, що це таксі їде? Його ніхто не зупинить і не спитає. Давайте спочатку відрегулюємо ринок перевезень, а потім будемо вимагати з усіх", - пропонує Руслан Гошовський. 

40 млрд гривень щороку – тіньовий обіг у сфері пасажирських перевезень. Це підрахували в асоціації таксистів. Кількість нелегалів лише зростає, а з ними зростає і кількість аварій, постраждалих і жертв. Щодня українські таксі перевозять 2 млн пасажирів, і в жодного з них немає стопроцентної гарантії про безпечну доставку в пункт призначення. 

Асоціації та профспілки таксистів погрожують всеукраїнським страйком за спроби конфісковувати авто. Автори законопроекту переконують, що ловитимуть лише перевізників без ліцензії. Нелегал Валерій випромінює спокій.

"Знімаємо шашки – і ви не бачите, таксист я чи не таксист, от і все. Продовжуємо працювати далі", - каже він.

Нині ринок послуг таксі регулюють виключно пасажири – обирає кожен сам за власним гаманцем.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1015 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1883 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 876 0