Новини з 1996 року

Оприлюднено відповідь на запитання - чому у Кременчуці лікарі економлять тести на коронавірус?

Олександр Курилов 25 березня 2020 15:45 1522 0

Надалі є відповідь на запитання, чому кременчуцькі лікарі провели лише 12 тестів на коронавірус, тоді як у місті є 1200 тестів і незабаром такі ж надійдуть іще.

А правильну відповідь на це запитання оприлюднили у виданні «Лівий берег», де лікар, який не оприлюднює своє прізвище, пояснив, у чому справа.

Як наголошує фахівець, лікарі керуються інструкцією, в якій прописано, які випадки підпадають під підозру на коронавірус. У цій інструкції від початку було написано, що якщо ти прибув із Китаю, то тоді ми тебе підозрюємо. Ситуація дуже швидко змінилася, але лікарі продовжували користуватися діючою нормативкою. І відмовляли пацієнтам, які не підпадали під випадок. 

Інше - про те, як беруть тести зараз.  

«Станом на сьогодні це будь-який лікар, крім лікаря швидкої. Якщо до лікаря первинки звертається пацієнт і лікар підозрює коронавірус, він повинен подати екстрене повідомлення і взяти мазок для того, щоб у подальшому його направити на діагностику ПЛР. Тільки в цьому випадку лабцентри - регіональні або центральний - прийматимуть мазки», - такий механізм існує сьогодні в МОЗ, після якого ми ризикуємо відправити на лікарняний не лише всіх сімейних лікарів, а всі центри первинної медичної допомоги Кременчука в повному складі.

Про що слід додати – загалом міністерські інструкції, коли лікар має запитувати, чи був хворий у Китаї, – справа цікава. Однак такі офіційні папери існують для того, щоб їх покращувати.

На міському рівні, звісно, вже керівник міської медицини Максим Середа з мером Малецьким мали б сказати лікарям, що ось ми робимо таке покращення і починаємо в місті масове тестування, а тести нам привезуть іще.

Однак головного кременчуцького лікаря нині на роботі немає, бо чоловік самоізолювався від світу повністю, а його підлеглі вносити будь-які зміни не ризикують. 

Відповідно в Кременчуці, куди повернулася не одна сотня громадян із Європи, – все добре. Тобто ми так думаємо, що в нас усе добре. А от що в нас насправді – це інше питання.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 608 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 995 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 946 0